Start Arrow Wiadomości Arrow 10 najtańszych kredytów w PLN z wkładem własnym

10 najtańszych kredytów w PLN z wkładem własnym

Banki nareszcie przestały podwyższać marże kredytów hipotecznych. W minionym miesiącu większość pozostawiła je na wcześniejszym poziomie. W instytucjach, w których dokonano zmian, były to wyłącznie obniżki. Dla przykładu w ING Banku Śląskim marża kredytów z wysokim (25%) wkładem własnym spadła z 2,35% do 1,65%.

Obecnie wiele osób interesuje jednak to, co dzieje się z ofertami kredytów bez wkładu własnego. Jeszcze tylko do końca roku banki mogą bowiem udzielać kredytów na więcej niż 95% wartości nieruchomości. Okazuje się, że w tym zakresie również mamy dobrą informację. Euro Bank obniżył marże tego rodzaju kredytów z 1,64% do 1,39%. To bardzo istotna zmiana, gdyż powoduje obniżenie najniższego dostępnego poziomu marży dla kredytów bez wkładu własnego. Tymczasem ING dokonał co prawda większej obniżki
(aż o 0,7 pkt. proc.). Mimo to jego oferta przesunęła się z ostatniej pozycji jedynie do środka stawki.

Średnia marża w ofertach kredytów hipotecznych w PLN

(Dotyczy kredytu na kwotę 300 tys. PLN. Źródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera)

Na uwagę zasługuje również spadek średniego oprocentowania kredytów z wysokim (25%) wkładem własnym. Wartość ta wynosi obecnie 4,29% (spadek o 0,05%, z 4,34%). Powróciła więc do najniższego w historii poziomu, który po raz pierwszy zaobserwowaliśmy w lipcu br. Trzeba jednak dodać, że obecny poziom oprocentowania to nie jedynie zasługa obniżek marż. W listopadzie, do najniższego w historii poziomu (2,65%) spadła także stawka WIBOR 3M. Poza tym z naszego zestawienia zniknęła jedna oferta (Multibank) z dość wysoką marżą, co pozytywnie wpłynęło na średnią.

Średnie oprocentowanie w ofertach kredytów hipotecznych w PLN

(Dotyczy kredytu na kwotę 300 tys. PLN. Źródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera)

Średnia zdolność kredytowa w PLN

(Dotyczy kredytu w PLN dla 4-osobowej rodziny z dochodem 8 tys. zł netto. Źródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera)

Warto dodać, że w minionym roku oferta kredytów hipotecznych zmniejszyła się aż o trzy banki. Pod koniec listopada wspomniany już Multibank połączył się z mBankiem. Wcześniej zniknął również Kredyt Bank wchłonięty przez BZ WBK. Nie ma już również Polbank, który obecnie jest częścią banku Raiffeisen Polbank. Niestety w przyszłym roku mogą czekać nas kolejne takie zmiany.

Tab. 1: Dziesięć najtańszych kredytów w PLN z wkładem własnym

(Kredyt na kwotę 300 tys. PLN, wkład własny 25%, o pozycji decyduje poziom marży i oprocentowania. Źródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera)

Tab. 2: Dziesięć najtańszych kredytów w PLN bez wkładu własnego

(Kredyt na kwotę 300 tys. zł, wkład własny 0%, o pozycji decyduje poziom marży. Źródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera)

Tab. 3: Kredyty w EUR z wkładem własnym

(Kredyt na kwotę 300 tys. PLN, wkład własny 25%, o pozycji decyduje poziom marży. Źródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera)

Tab. 4: Kredyty w EUR bez wkładu własnego

(Kredyt na kwotę 300 tys. PLN, wkład własny 0%, o pozycji decyduje poziom marży. Źródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera)

Autor: Raport Szybko.pl,
Metrohouse i Expandera


Wszystkie komunikaty (6577)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 11, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca ALANYA Gray

  • Kinkiet EMMA PINK

  • Lampa wisząca Galaxy 1643

  • Lampa stojąca VIRGO Grey II

  • Kinkiet ALANYA White

  • Nowoczesny plafon LED z pilotem Melos DL-F37T

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: finanse i prawo