Start Arrow Wiadomości Arrow Już niedługo rusza Fundusz Mieszkań na Wynajem

Już niedługo rusza Fundusz Mieszkań na Wynajem

Bank Gospodarstwa Krajowego pracuje nad uruchomieniem funduszu inwestycyjnego, który ma posłużyć zwiększeniu dostępności mieszkań na wynajem. Przygotowania do uruchomienia Funduszu Mieszkań na wynajem przebiegają zgodnie z planem. Fundusz rozpocznie działalność na przełomie marca i kwietnia.

Fundusz Mieszkań na Wynajem to inicjatywa inwestycyjna, która powstała w Banku Gospodarstwa Krajowego. Nie jest to program rządowy. Projekt ma przynieść korzyści w kilku obszarach: poprawić sytuację na rynku mieszkaniowym poprzez stworzenie warunków zachęcających Polaków do zwiększenia mobilności zawodowej, pobudzić rynek nieruchomości i wykreować zinstytucjonalizowany rynek najmu. Polski rynek mieszkań na wynajem jest sześciokrotnie mniejszy od średniej europejskiej (23% w Europie, 4% w Polsce). Fundusz będzie inwestował w całe budynki z lokalami mieszkalnymi gotowymi do wynajęcia, a następnie wynajmował te mieszkania najemcom.

Dariusz Kacprzyk, Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego:
Proces inwestycyjny rozpocznie się niezwłocznie po uruchomieniu Funduszu Mieszkań na Wynajem. Na podstawie przeglądu ofert deweloperów, które do tej pory otrzymaliśmy, wiemy, że Fundusz będzie koncentrował się na budowie zupełnie nowych budynków. Jesteśmy do tego przygotowani formalnie i operacyjnie.

W ciągu kilku lat BGK ma zamiar zainwestować ok. 5 mld złotych, co pozwoli zbudować pulę nawet 20 tysięcy mieszkań na wynajem.

Dariusz Kacprzyk, Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego:
W pierwszym roku w ramach funduszu wydamy tylko część tych pieniędzy. Największą liczbę inwestycji przewidujemy w drugim i trzecim roku działalności inwestycyjnej.

(Jednym z kluczowych założeń budowy portfela Funduszu jest budowa tego portfela nie z pojedynczych mieszkań, ale z wielomieszkaniowych budynków.)

Autor: BGK.pl/oprac. Redakcja
Zdjęcie: Dreamstime


Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 27, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca ALANYA Gray

  • Kinkiet EMMA PINK

  • Lampa wisząca Galaxy 1643

  • Lampa stojąca VIRGO Grey II

  • Kinkiet ALANYA White

  • Nowoczesny plafon LED z pilotem Melos DL-F37T