Start Arrow Wiadomości Arrow Gdzie i za ile można kupić działkę letniskową?

Gdzie i za ile można kupić działkę letniskową?

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Szybko.pl i Metrohouse wskazują, że aż 72% Polaków chciałoby kupić działkę letniskową. Preferowanymi lokalizacjami są okolice jezior, 49% badanych deklaruje zainteresowanie takimi działkami, oraz te w pobliżu lasów – 23% respondentów.

Najłatwiej jest znaleźć ofertę w województwach kujawsko-pomorskim (26% oferty) i mazowieckim (21%). Niestety ogłoszeń z najpopularniejszego wśród Polaków obszaru Warmii i Mazur jest stosunkowo mało – jedynie 5% wszystkich ogłoszeń.

Najtańsze działki rekreacyjne można znaleźć w województwach podlaskim, lubelskim i łódzkim, gdzie średnia cena wynosi 20-26 złotych, a ceny minimalne to nawet 3 złote za metr. Najwyższe ceny osiągają grunty rekreacyjne położone w kujawsko-pomorskim i pomorskim. Wysokie stawki osiągają również działki w województwie mazowieckim i wielkopolskim, co wynika zarówno z dużego popytu (przede wszystkim w przypadku woj. mazowieckiego) na tereny rekreacyjne wokół aglomeracji, ale również ze względu na możliwość wykorzystania działek rekreacyjnych pod całoroczne budownictwo mieszkaniowe (jednorodzinne).

(Źródło: Raport Szybko.pl Metrohouse i Expandera)

Autor: Raport Szybko.pl,
Metrohouse i Expandera


Wszystkie komunikaty (7336)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 15, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Kinkiet EMMA PINK

  • Lampa wisząca Galaxy 1643

  • Nowoczesny plafon LED z pilotem Melos DL-F37T