Start Arrow Finanse i prawoArrowBudowa i prawoArrow Adaptacja budynku gospodarczego

Adaptacja budynku gospodarczego

Mam pytanie. Prócz domu, na działce należącej do mnie posiadam budynek gospodarczy o powierzchni 70m2. Postanowiłam go odnowić, postawić ścianki działowe i oddać do zamieszkania mojej siostrze i jej rodzinie. Zastanawiam się teraz jednak, czy z punktu widzenia prawa wolno mi było zaadaptować w ten sposób budynek gospodarczy, bez żadnych zgód?

Adaptacja budynku gospodarczego na cele mieszkalne wymaga niestety zgłoszenia tego faktu w gminie. Problemu nie stanowi fakt, że pański budynek gospodarczy jest zamieszkiwany, tylko samowolna modernizacja jego wnętrza.

Z prawnego punktu widzenia, posunięcie takie może zostać obciążone karą urzędową lub nakazem powrotu budynku do stanu pierwotnego.

Na pocieszenie dodam jednak, że niektóre przepisy budowlane wydawać się mogą niedorzeczne i ten właśnie można uznać za jeden z nich. Inspekcja Nadzoru Budowlana nie sięga, na szczęście, w praktyce tak daleko, ponieważ nakazując demodernizację, trudno było by jej ustalić, jaki był stan pierwotny wnętrza budynku gospodarczego.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 13, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników