Start Arrow InstalacjeArrow Akcesoria do klimatyzacji: uniwersalne piloty do klimatyzatorów

Akcesoria do klimatyzacji: uniwersalne piloty do klimatyzatorów

Klimatyzator naścienny to urządzenie, które zapewni nam komfortową temperaturę podczas najbardziej gorących miesięcy roku. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej pojawia się on w naszych domach czy biurach. Sterowanie klimatyzacją ułatwia dołączany do urządzenia pilot producenta. Co jednak w sytuacji, gdy zgubimy fabryczny pilot bądź po latach użytkowania przestania on działać?

W takiej sytuacji pozostaje nam nie tylko sterowanie ręczne. Możemy kupić uniwersalny pilot do klimatyzatorów, którym sterować będziemy mogli zdalnie nawet wszystkimi funkcjami urządzenia. Na co zwracać uwagę wybierając pilota sterującego?

(Trudno jest wyobrazić sobie komfortową obsługę klimatyzatora, zawieszonego pod sufitem, bez zdalnego sterowania pilotem.)

Czy uniwersalny pilot działa z każdym klimatyzatorem?

Na rynku dostępne są mniej lub bardziej zaawansowane urządzenia, które mogą zastąpić pilota, który kupiony był wraz z klimatyzatorem. Producenci dołączają do zakupionego pilota listę klimatyzatorów – model i producent -, z którym urządzenie jest kompatybilne.

Niektóre uniwersalne piloty współpracują z kilkoma tysiącami klimatyzatorów – zanim dokonamy wyboru, dowiedzmy się u sprzedawcy, czy wśród nich jest i nasze urządzenie, szczególny, gdy posiadamy klimatyzator starszego typu bądź mniej znanego producenta.

Jak połączyć pilot z klimatyzatorem?

Aby rozpocząć sterowanie klimatyzatorem przez nowy uniwersalny pilot do klimatyzacji, należy na urządzeniu sterującym wprowadzić kod, odpowiadający modelowi klimatyzatora. Kod można znaleźć zarówno w karcie technicznej klimatyzatora, jak i na liście modeli, z którymi współpracuje pilot, dołączanej do zakupionego pilota.

Niektóre urządzenia można skonfigurować automatycznie, bez konieczności ręcznego wpisywania kodu (przydatne, jeśli zapomnimy kod). Wystarczy skierować pilota na klimatyzator, poczekać na jego zatrzymanie czy uruchomienie (sygnał dźwiękowy), a na wyświetlaczu pojawi się kod, który należy zatwierdzić. Przed zakupem pilota warto więc sprawdzić, jakie możliwości konfiguracji urządzenie posiada.

Czy uniwersalne piloty do klimatyzacji sterują wszystkimi funkcjami klimatyzatora?

Uniwersalny pilot do sterowania klimatyzatorem posiadają wszystkie standardowe funkcje dostępne w zwykłych pilotach:

  • chłodzenia
  • grzania
  • odwilżania
  • dmuchawy
  • regulacja temperatury
  • ustawianie nawiewu powietrza

Bardziej zaawansowane urządzenia dodatkowo mają timer, umożliwiający ustawienie wyłączenia klimatyzatora, czy funkcję swing – czyli ustawianie poruszania się lamelkami poziomymi. Dodatkowo mogą mieć wbudowany czujnik temperatury, za pomocą którego na wyświetlaczu pojawia się nie tylko temperatura zadana, ale także aktualna, jaka jest w pomieszczeniu, a nawet temperatura przy konkretnym miejscu w pomieszczeniu (np. przy biurku).

Ile kosztuje uniwersalny pilot do klimatyzacji?

Uniwersalne piloty do klimatyzatorów nie są drogie. Najprostsze modele można kupić już za kilkanaście złotych, bardziej zaawansowane kosztują ok. 100 zł.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Zdjęcie: Dreamstime

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 9, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty