Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Akcesoria kuchenne. Jak zachować porządek w kuchni?

Akcesoria kuchenne. Jak zachować porządek w kuchni?

Akcesoria kuchenne rzucone do szafki, tworzą nieład i bałagan. Jak sobie z nim poradzić? Podpowiadamy kilka, praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci zachować porządek i mieć pod ręką drobiazgi kuchenne, takie jak: wałek do ciasta, chochle, trzepaczkę czy sztućce. Sprawdź i zainspiruj się!

Idealnym rozwiązaniem jest funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni w kuchni. W trakcie jej urządzania, powinniśmy pamiętać o zaplanowaniu stref przechowywania, które w kuchni są niezbędne. Ułatwią Ci one wykonywanie codziennych czynności.

Drobiazgi pod blatem

Do przechowywania drobnych akcesoriów kuchennych, doskonale sprawdzą się wysuwane moduły podblatowe, które mają wydzielone miejsca – osobno na sztućce, chochelki oraz inne drobiazgi. Co ciekawe, wybierając moduły podblatowe, możemy dobrać odpowiednią ich szerokość, pasującą do rozmiaru szafki. Takie rozwiązanie pozwoli maksymalnie wykorzystać aranżowaną przestrzeń. 

Cargo 

Szafki cargo, czyli meble kuchenne wyposażone w wysuwane kosze i półki to hit ostatnich lat. Pozwalają one zaoszczędzić maksimum miejsca w kuchni. Łatwy dostęp do zapasów to kolejna ich zaleta. Szafki te eliminują uciążliwe trzaskanie. Są również wytrzymałe. Pozwolą przechować słoiki, a także żywność i butelki z wodą czy kartony z sokami. 

Szuflady 

… to w nich przechowujemy przyprawy, wykałaczki, papier do pieczenia oraz wiele innych, potrzebnych drobiazgów kuchennych. Aby zachować w nich porządek, należy wyposażyć je w specjalne wkłady, które ułatwią Ci organizację przestrzeni. Ważną rolę w kuchennych szufladach odgrywają także maty antypoślizgowe, które utrzymują przedmioty w jednym miejscu, zapobiegając ich przemieszczaniu się. 

Wkłady na talerze

Aby w kuchni panował ład i porządek, warto zadbać o to, aby wszystko miało swoje miejsce. Również talerze. Przechowywane w szufladach, w specjalnych do tego wkładach, pozwolą Ci je mieć na wyciągnięcie ręki. Co ważne, zatrzymują one wodę po ich umyciu, a więc dno szuflady nie jest narażone na wilgoć. 

Przestrzeń poza szafkami 

Układając kuchenne akcesoria, wykorzystaj przestrzeń poza szafkami i szufladami. Modnym rozwiązaniem są relingi, które stanowią ciekawy element wyposażania kuchni. Drążek z haczykami pozwoli Ci zagospodarować przestrzeń nad umywalką czy blatem kuchennym. Dzięki niemu Twój ulubiony kubek będzie miał swoje miejsce, a chochelka, którą nabierasz zupę, będzie pod ręką. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 21, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty