Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Akcesoria kuchenne z bambusa, drewna, metalu, silikonu i plastiku. Które z nich wybrać?

Akcesoria kuchenne z bambusa, drewna, metalu, silikonu i plastiku. Które z nich wybrać?

Akcesoria kuchenne to niezbędne elementy aranżacji kuchni. Ułatwiają codzienne przygotowywanie posiłków i zdobią kuchenne wnętrze. W sprzedaży dostępne są akcesoria kuchenne, wykonane z różnych materiałów. Do wyboru mamy akcesoria z: bambusa, drewna, metalu, silikonu i plastiku. Które z nich są najbardziej wytrzymałe? Oto nasze wskazówki!

Akcesoria kuchenne wykonane z bambusa 

… są niezwykle popularne od kilku sezonów. Dlaczego? Ponieważ posiadają wiele zalet. Przede wszystkim są lekkie i wytrzymałe. Nie wchłaniają zapachów i nie odbarwiają się. Ponadto są odporne na wilgoć i szybką schną. Co ważne, bambus jest odporny na wysokie temperatury i na działanie pleśni, grzybów i innych bakterii. Pamiętaj jednak, aby nie myć bambusowych akcesoriów kuchennych w zmywarce, bowiem nadmiar wody może uszkodzić ich powierzchnię. Najlepiej umyć je za pomocą gąbki, nasączonej płynem do mycia naczyń, pod ciepłą i bieżącą wodą. 

Akcesoria kuchenne z drewna

Akcesoria kuchenne wykonane z drewna, z pewnością są obecne w każdym kuchennym wnętrzu. Nie każdy jednak o tym wie, że posiadają one więcej wad niż zalet. Materiał ten źle znosi nadmierną wilgoć. Pamiętaj więc, aby po każdym ich umyciu, dokładnie je wytrzeć. Wilgoć jest bowiem idealnym środowiskiem do rozwoju wszelkich bakterii i grzybów. Co więcej, drewno absorbuje zapach produktów spożywczych i wchłania tłuszcz. Podobnie, jak akcesoria wykonane z bambusa, nie powinny być myte w zmywarce. 

Metalowe akcesoria kuchenne

Akcesoria kuchenne z metalu, najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest bardzo wytrzymały. Poza tym, metal idealnie zdobi industrialne powierzchnie, dlatego jeśli Twoja kuchnia utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce, wybierz metalowe akcesoria kuchenne. Poza tym, akcesoria te łatwo utrzymać w czystości. Są też odporne na wysokie oraz niskie temperatury. Idealnie więc sprawdzą się w kuchni. Pamiętaj jednak, że zazwyczaj posiadają one ostre zakończenia, które mogą uszkodzić powierzchnię patelni i garnków. 

Silikonowe i plastikowe akcesoria kuchenne

Tanie i oryginalne pod względem wizualnym silikonowe i plastikowe akcesoria kuchenne, przede wszystkim nie nasiąkają wodą i nie wchłaniają zapachów. Z powodzeniem można je więc myć w zmywarce. Nie wszystkie akcesoria kuchenne wykonane z silikonu i plastiku, są odporne na wysokie temperatury. Warto więc zwrócić na to uwagę przed ich zakupem.  

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 8, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza