Start Arrow OgródArrow Akcesoria Ogrodnicze – praktyczne rozwiązania na wiosnę

Akcesoria Ogrodnicze – praktyczne rozwiązania na wiosnę

Słońce już na dobre wyszło zza chmur, prognozy dotyczące temperatury również wyglądają zachęcająco. Warto zatroszczyć się o ogród. Najważniejsze są oczywiście rośliny, ale to nie wszystko – robiąc wiosenne zakupy warto przemyśleć kilka praktycznych rozwiązań, które ułatwią nam życie, a zarazem ozdobią nasz ogród.

Zobacz także: 

Jeśli marzy nam się ogród w angielskim stylu, spróbujmy zastanowić się, jakie elementy są dla niego charakterystyczne. Na pewno dobrze komponować się będą sentymentalne murki wykonane z bloczków wapiennych. Bloczki wapienne świetnie sprawdzą się także, jako budulec ogrodzenia.

 

(Bloczki wapienne, fot. Bruk - Bet)

Pomyślmy także o solidnym wykończeniu szlaków komunikacyjnych w ogrodzie. Ścieżki ogrodowe powinny mieć możliwie jak najbardziej naturalny wygląd. Bardzo ładnie prezentuje się wapień i piaskowiec, jednak ich odporność na zmiany pogody jest dosyć niska. Możemy jednak wykorzystać płyty betonowe, które wyglądem przypominają naturalny surowiec.

 

(Ścieżka ogrodowa, fot. Bruk-Bet)

Jeśli ogród jest niewielki, a chcemy go urozmaicić – bardzo dobrym rozwiązaniem jest użycie roślin pnących. Ich zaaranżowanie ma jeszcze jedną zaletę – urozmaicimy w ten sposób pustą ścianę budynku.

(Pnącza, fot. Betafence)

Pnącza mogą także pokrywać ogrodzenie panelowe. Warto wybrać takie, które ma fantazyjny kształt. Najlepiej pnącza wyglądają na ogrodzeniu w zielonym kolorze – całość świetnie się ze sobą komponuje.

 

(Ogrodzenie panelowe, fot. Betafence)

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tarasu, warto właśnie teraz o niego zadbać. Niezależnie od tego, czy podłoga tarasu wykonana jest z płytek ceramicznych, kamienia naturalnego, czy innego materiału, pamiętajmy że taras to wizytówka ogrodu i należy go pielęgnować. Dobrym rozwiązaniem jest kompozyt drewniany – podłoga z tego surowca wymaga najmniej konserwacji, wszelki zabrudzenia usuniemy wilgotną szmatką.

 

(Podłoga z kompozytu drewnianego, fot. Plastivan)

 

 

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Ogród - Zdjęcia ciekawych projektów | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-03-28 14:57:22

[...] ogrodu to często nie lada wyzwanie. Jeśli zastanawiamy się, jakie ozdoby i akcesoria ogrodnicze dobrać, warto zapoznać się z propozycjami światowych projektantów. Oto kilka ciekawych [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty