Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Akustyka w gabinecie

Akustyka w gabinecie

Odpowiednia akustyka jest niezmiernie ważna w każdym miejscu pracy, również tym w naszych domach. Sprzyja koncentracji i ułatwia wykonywanie zadań. Aby poprawić parametry akustyczne wnętrza, wystarczy zastosować właściwie dobrane sufity podwieszane.

Hałas uniemożliwia skupienie oraz zmniejsza tym samym efektywność pracy. Pochodzące z różnych źródeł dźwięki nakładają się na siebie, powodując wysokie natężenie hałasu. Szum komputera, drukarki oraz dzwoniący telefon, a także odgłosy „z zewnątrz”: stukanie garnkami w kuchni lub zabawa najmłodszych domowników, przeszkadzają w wykonywaniu wszystkich wymagających koncentracji czynności.

homework

Aby poprawić parametry akustyczne wnętrza, trzeba zastanowić się nad zastosowaniem odpowiednich materiałów wykończeniowych.

Charakter pracy

Najprostszym sposobem kształtowania akustyki we wnętrzu jest zastosowanie odpowiednich sufitów podwieszanych. W zależności od charakteru miejsca, będą one umożliwiały rozumienie mowy i równomierne rozprzestrzenianie się głosu lub też, dzięki wysokiemu wskaźnikowi pochłaniania dźwięku, pozwolą na dyskretne prowadzenie rozmów.

sufity_podwieszaneJeżeli w naszym domu organizowane są wieloosobowe spotkania – konferencje, niezmiernie istotną kwestią jest to, aby głos był słyszalny w każdym zakątku wnętrza. W tego typu miejscach stosuje się sufity podwieszane o wysokim, lecz nie najwyższym stopniu pochłaniania dźwięku – mówi Anna Baczkowska z firmy Armstrong.

Zupełnie innego produktu potrzeba w przypadku biur, w których każdy pracuje samodzielnie. Tu priorytetem będzie dyskrecja rozmów, nikt bowiem nie może sobie wzajemnie przeszkadzać. Doskonale sprawdzą się więc płyty sufitowe o wysokich parametrach dźwiękoizolacyjności akustycznej wzdłużnej – dodaje Baczkowska.

Zastosowanie sufitów podwieszanych to z pewnością najłatwiejszy sposób na poprawienie akustyki wnętrza. Właściwie dobrane umożliwią koncentrację w oraz korzystnie wpłyną na jakość i efektywność pracy. Wystarczy zastanowić się nad specyfiką i charakterem danej przestrzeni, aby wybrać produkt, który rozwiąże wszystkie problemy związane z uciążliwym hałasem w miejscu pracy.

Autor: Armstrong

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Lampa wisząca Wire White 3pł.

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza