Start Arrow OgródArrow Aloes. Jak go pielęgnować w domu?

Aloes. Jak go pielęgnować w domu?

Aloes to bardzo wytrzymała roślina, która posiada charakterystyczny kształt. Doskonale nadaje się do uprawy w doniczce. Nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Dlatego idealnie sprawdzi się w biurach. To także roślina dedykowana osobom zapracowanym, które zapominają o regularnym podlewaniu kwiatów…

Aloes (Aloe vera”) to roślina uprawiana już w czasach starożytności. Nazywana jest rośliną nieśmiertelności”. Co ciekawe, istnieje około 300 gatunków tej rośliny, ale najbardziej znany jest aloes zwyczajny. Często można spotkać go pod nazwą „aloesu lekarskiego”. Ma grube liście, które osiągają nawet 100 cm wysokości. Ząbkowane liście aloesu, stanowią podstawę rozety, z której wyrasta dalsza część rośliny. To bardzo odporna roślina, która magazynuje wodę i składniki odżywcze w liściach. Pomaga utrzymać czyste powietrze we wnętrzu, dlatego warto ją mieć w domu. 

Sprawdź, które rośliny produkują nocny tlen i udekoruj nimi sypialnię: Rośliny w sypialni. Sprawdź, które z nich produkują nocny tlen….

Pięlęgnacja rośliny 

Stanowisko 

Aloes lubi jasne i nasłonecznione miejsca. Dlatego latem można go wystawić na balkon bądź taras. Jeśli roślina będzie długo stała w zacienionym miejscu, jej liście mogą wyblaknąć. 

Podlewanie i nawożenie

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, aloes to bardzo wytrzymała roślina, która w swych liściach magazynuje wodę i składniki odżywcze. Należy więc podlewać ją raz na dwa tygodnie. Jeśli przelejesz roślinę, może ona zgnić. Pamiętaj, że w przypadku aloesu, lepiej by podłoże rośliny było delikatnie za suche niż za mokre. Aloes należy nawozić raz w miesiącu, w okresie jego wzrostu, nawozem wieloskładnikowym lub nawozem do kaktusów i sukulentów. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 4, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty