Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Altany i pergole w dobrym stanie. Jak wybrać odpowiednie impregnaty do drewna na zewnątrz?

Altany i pergole w dobrym stanie. Jak wybrać odpowiednie impregnaty do drewna na zewnątrz?

Wiosna to czas prac w ogrodzie. Warto wtedy też zadbać o drewniane elementy architektury ogrodowej, takie jak altany czy pergole, których ładny wygląd uprzyjemni spędzanie rodzinnych chwil na świeżym powietrzu. By altany i pergole pozostały w dobrym stanie musimy jednak pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji przy użyciu dobrych jakościowo produktów.

altany ogrodowe

Dzięki drewnianym altanom i pergolom nasze ogrody są piękniejsze, dlatego warto je właściwie zabezpieczyć.

W przeciwieństwie do mebli ogrodowych, które poza sezonem można schować w domu, drewniane altany i pergole systematycznie narażone są na zmienne warunki pogodowe. Chcąc przedłużyć trwałość drewna i podkreślić jego szlachetny wygląd należy zastosować środki ochronno-dekoracyjne. W zależności od gatunku drewna, do renowacji można wybrać impregnat, lakierobejcę lub olej. Jednak przed ich użyciem powinniśmy najpierw pamiętać o pokryciu drewnianych powierzchni cienką warstwą impregnatu gruntującego, chroniącego przed pleśniami, grzybami oraz owadami.

Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax:
Zarówno impregnat, jak i lakierobejca dekorują i barwią drewno zachowując jego rysunek. Produkty te polecane są do wszelkiego rodzaju drewna na zewnątrz, ponieważ chronią je przed czynnikami atmosferycznymi i promieniami UV. Natomiast do pielęgnacji drewna egotycznego oraz twardych gatunków drewna doskonale sprawdza się olej, który wydobywa i podkreśla naturalne piękno drewna.

pergola drewniana

Chcąc przedłużyć trwałość drewna i podkreślić jego szlachetny wygląd należy zastosować środki ochronno-dekoracyjne.

Właściciele ogrodów chcąc zabezpieczyć elementy drewniane na świeżym powietrzu coraz częściej wybierają produkty szybkoschnące, których właściwości pozwalają skrócić czas trwania prac renowacyjnych do jednego dnia.

Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax:
Wysokie i niskie temperatury, słońce oraz wilgoć sprawiają, że nieodpowiednio zabezpieczone drewno może szybko niszczeć. Przy niepewnej pogodzie bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szybkoschnącego impregnatu dekoracyjnego lub szybkoschnącej lakierobejcy dekoracyjnej. Produkty te są odporne na deszcz po godzinie, a przy tym nie pękają, nie łuszczą się i zapewniają ochronę na lata.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 15, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty