Start Arrow Artykuły PremiumArrow Antena telewizji naziemnej – jak wybrać?

Antena telewizji naziemnej – jak wybrać?

Interesuje Cię antena telewizji naziemnej? Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie? Na co zwrócić uwagę, kupując anteny DVB-T? Kiedy potrzebna jest antena DVB do odbioru telewizji naziemnej? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z informacjami. 

  1. Anteny naziemne – jakie są rodzaje?
  2. Antena zewnętrzna czy pokojowa?
  3. Jaka antena telewizji naziemnej będzie odpowiednia?

Pod koniec marca 2022 roku rozpoczęły się zmiany związane z nadawaniem telewizji naziemnej. Pojawił się już nowy standard, którego zaletą jest przede wszystkim dużo lepsza jakość obrazu oraz dźwięku. Wraz z nowym standardem doszły także nowe funkcje. Aby w ogóle móc z nich korzystać, należy mieć odpowiedni telewizor albo dokupić dobry dekoder. To także świetny czas na to, aby kupić lepszej jakości antenę. Jaka antena telewizji naziemnej będzie doskonałym rozwiązaniem?

Anteny naziemne – jakie są rodzaje?

Anteny dzieli się przede wszystkim na zewnętrzne oraz pokojowe. W celu zagwarantowania odpowiedniej siły i wysokiej jakości sygnału należy zdecydować się na odpowiedni zestaw. Anteny zewnętrzne montuje się między innymi na balkonach oraz fasadach bloków mieszkalnych, pokojowe natomiast – czyli anteny wewnętrzne – ustawia się mieszkaniu lub domu. Anteny dzieli się także ze względu na rodzaj zasilania. Tu wyróżnia się anteny pasywne i anteny aktywne. Te pierwsze występują bez wzmacniacza, drugie – ze wzmacniaczem. Sygnał w antenach aktywnych musi przejść przez specjalny konwerter, a następnie do dekodera lub bezpośrednio do telewizora. Pasywna zaś nie potrzebuje żadnych źródeł zasilania. Należy ją jedynie podłączyć do dekodera lub telewizora za pomocą kabla koncentrycznego.

Szukasz sprawdzonych anten naziemnych? Już teraz sprawdź ofertę na stronie https://www.euro.com.pl/anteny.bhtml, gdzie znajdziesz między innymi anteny wewnętrzne, zewnętrzne, odbierające telewizję i/lub radio z filtrem 5G/LTE/GSM, w tym także panelowe. Ponadto asortyment obejmuje anteny dookólne i anteny kierunkowe. Gwarantujemy, że dostępne pod wskazanym adresem anteny do telewizji naziemnej to sprawdzone, wydajne i niezawodne rozwiązania, a dodatkowo w atrakcyjnych cenach! Nie zwlekaj i już teraz sprawdź ofertę.

Antena zewnętrzna czy pokojowa?

Zastanawiasz się, jaka antena do telewizji naziemnej będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem? Jeśli Twoje mieszkanie zlokalizowane jest relatywnie blisko nadajnika, optymalnym rozwiązaniem będzie antena wewnętrzna – czyli antena pokojowa. W przypadku umiejscowienia nadajnika stosunkowo daleko poleca się kupić antenę zewnętrzną. Szczególnie gdy na drodze między nią a nadajnikiem jest sporo przeszkód w postaci innych budynków czy drzew. Ponadto taka antena DVB-T zewnętrzna zwykle jest mocniejsza od wspomnianej wewnętrznej.

Jaka antena telewizji naziemnej będzie odpowiednia?

Interesuje Cię antena wewnętrzna? Polecamy wybrać modele szerokopasmowe, które aktualnie cieszą się sporą popularnością ze względu na swoją wydajność i skuteczność. To produkty, w których montuje się dwa regulowane ramiona. W przypadku zewnętrznych natomiast wybór optymalnej opcji jest większy. Najchętniej zainteresowani sięgają po anteny do telewizji naziemnej kierunkowe. Taka antena kierunkowa jest w stanie odebrać sygnał nadajnika, który znajduje się nawet 50 kilometrów dalej. Wadą tego rodzaju urządzeń jest tylko to, że muszą być precyzyjnie ustawione. Jeśli nadajnik jest umieszczony bliżej Twojego domu lub mieszkania, może okazać się, że odpowiednią opcją będzie antena dookólna. To model, w którym fale z jednakowym natężeniem rozchodzą się w jednej płaszczyźnie i w każdym kierunku.

Niektóre anteny do telewizji naziemnej mogą mieć także dodatkowe funkcje. Na rynku znajdziesz urządzenia, które są kompatybilne z nowym sygnałem telewizji 3D, 4K czy HDTV. Warto je wybrać, jeśli zależy Ci na najwyższej jakości obrazu oraz możliwości korzystania z najnowocześniejszych różnych technologii. Wiele zainteresowanych decyduje się również na takie anteny, które mają filtry 4G/LTE/GSM. Dzięki tej opcji wszelkie zakłócenia GSM są skutecznie eliminowane. Dobra antena naziemna do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej przyda się każdemu, kto chce bez przeszkód oglądać wszystkie programy. Trudno czasami wskazać, jaka jest najlepsza antena, szczególnie że komuś, to się nie zna na tych urządzeniach, trudno jest określić, czy lepszym wyborem będzie antena tv zewnętrzna, antena satelitarna, czy może wzmacniacz antenowy. Na szczęście dzięki powyższym wskazówkom będziesz mógł kupić takie anteny telewizyjne, które sprawdzą się w każdej sytuacji i zapewnią możliwość oglądania tv naziemnej w każdym miejscu. Jeżeli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, przed zakupem warto poradzić się sprzedawcy, czy wybrane anteny tv zewnętrzne będą odpowiednie i zapewnią dobry odbiór sygnału. Wybierając natomiast sprawdzony sprzęt możesz być spokojny o jakość, a co za tym idzie niezawodność działania. To sprawi, że odbiór telewizji naziemnej nie będzie niczym przerywany.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 28, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty