Start Arrow Wiadomości Arrow Antyrefleksyjne szkło Guardian Clarity pomaga francuskiej bibliotece

Antyrefleksyjne szkło Guardian Clarity pomaga francuskiej bibliotece

Biblioteka multimedialna Médiathèque Pierre Amalric d’Albi (Albi Médiathèque) to miejsce przechowywania wielu rzadkich, cennych i zabytkowych książek. Na początku 2015 roku potrzebowała ona pokaźnej, siedmiometrowej witryny na eksponaty z nowej, ważnej wystawy zaplanowanej na jesień.

Jocelyne Deschaux, dyrektor Albi Médiathèque z pomocą firmy Promuseum, dostawcy materiałów do wyposażenia muzeów, przestrzeni publicznej I zabytków kultury, znalazł  rozwiązanie w postaci szkła Guardian Clarity™.

Firma Promuseum z siedzibą w Rosny-sur-Seine we Francji już od ponad 25 lat zajmuje się projektowaniem witryn muzealnych, które doskonale eksponują, a przy tym chronią i konserwują cenne kolekcje na całym świecie.

Antyrefleksyjne szyby Guardian Clarity spełniły trzy warunki, które muzeum stawiało witrynie: zabezpieczenie eksponatów, estetyka i dobra jakość w rozsądnej cenie – powiedziała Deschaux.

Gdy ponad dwa lata temu Deschaux rozpoczynała pracę w Albi Médiathèque, zauważyła, że witryny biblioteki wymagają ulepszenia. Były wykonane z różnych materiałów – drewna, aluminium czy szkła, i nie gwarantowały bezpieczeństwa cennych zbiorów.

Nie nadawały się do przechowywania naszych zabytkowych kolekcji – dodała.

Deschaux skontaktowała się z firmą Promuseum, aby omówić projekt. – Potrzebowałam szczelnej witryny ze szkła antyrefleksyjnego, spełniającej wymogi norm Francuskiego Stowarzyszenia Normalizacyjnego do wystawiania kolekcji ilustracji i fotografii – wyjaśniła.

Z uwagi na dużą ilość naturalnego światła w tej części biblioteki i związanego z nim prawdopodobieństwa powstawania refleksów i odbłysków, firma Promuseum poleciła, jako idealne rozwiązanie, antyrefleksyjne szkło Guardian Clarity.

W zeszłym roku przedstawiciele firm Promuseum i Guardian Industries’ Glass Group w Europie spotkali się, aby wspólnie opracować ofertę witryn z antyrefleksyjnego szkła Guardian Clarity™. Współpraca była wynikiem szeroko zakrojonych poszukiwań firmy Promuseum w celu odnalezienia szkła o wysokiej jakości, które pozwoliłoby muzeom doskonale zaprezentować swoje kolekcje.

W Albi Médiathèque nie słyszano o szkle Guardian Clarity – komentuje Juliette Bourdillon, dyrektor Promuseum. Przedstawiciel firmy Guardian, David Allouche przedstawił próbki i zapewnił wsparcie techniczne, objaśniając zalety szkła Guardian Clarity. – Firma Promuseum przekonana do zalet tego szkła wierzyła, że będzie to doskonałe rozwiązanie dla Albi Médiathèque. Postanowili spróbować.

Firma Promuseum skonstruowała siedmiometrową witrynę mocowaną do ściany, której cały przód stanowiła szyba ze szkła Guardian Clarity. – Największym wyzwaniem były duże wymiary – przyznała Bourdillon. – Ponadto witryna musiała pasować do wnęki. Efekt końcowy był jednak doskonały i w każdym calu spełniał oczekiwania Albi Médiathèque.

Firma Guardian Industries’ Glass Group w Europie to wiodący producent wysokiej jakości wyrobów szklanych do obiektów handlowych i mieszkaniowych, wnętrz, a także dla przemysłu motoryzacyjnego. Jej dwustronnie powlekane, antyrefleksyjne szyby powstają z zastosowaniem niezwykle zaawansowanej technologii magnetronowego napylania szkła. Dzięki temu szkło Guardian Clarity zapewnia przepuszczalność światła na poziomie 97% i refleksyjność poniżej 1%. Porównując: architektoniczne szkło float zapewnia przepuszczalność rzędu 90% i refleksyjność 8%. Szkło Guardian Clarity opracowano z uwzględnieniem konieczności sprostania wysokim wymaganiom optycznym gości muzealnych. Zapewnia ono najlepsze właściwości antyrefleksyjne na rynku: eliminuje niepożądane refleksy i odbłyski przy największej możliwej przejrzystości.

Firma Guardian zapewniła także szkolenia i wsparcie techniczne oraz pomogła zespołowi Bourdillon nawiązać kontakt z miejscowymi producentami, którzy mogliby dostarczyć szyby. Leon Broekman, kierownik ds. rozwoju produktów Guardian InGlass oraz David Allouche ściśle współpracowali z firmą Promuseum przez cały okres realizacji projektu.

Firma Promuseum złożyła zamówienie na szyby w lipcu i zamontowała witrynę robioną na zamówienie w Albi Médiathèque z końcem września. Już 6 października biblioteka multimedialna zainaugurowała wystawę zabytkowych książek zatytułowaną „Czerń: historia koloru”, którą można podziwiać do 2 stycznia 2016 roku. Deschaux wyjaśnia, że wystawa stanowi adaptację książki Michela Pastoureau pod tym samym tytułem. Wykorzystując książki i grafiki autor przybliża fascynującą historię czerni, jej odbioru w różnych społeczeństwach i postrzegania przez kolejne cywilizacje na przestrzeni wieków.

Na temat nowej witryny Deschaux powiedziała: – Jestem zadowolona z antyrefleksyjnych właściwości szkła Guardian Clarity. Muszę przyznać, że gościom bardzo podoba się wygląd nowej witryny.

Po sukcesie oferty witryn muzealnych do zespołu firmy Promuseum dołączył Bernard Rey. Będzie odpowiadał za rynek witryn spersonalizowanych, robionych na zamówienie i za pogłębianie kontaktów z innymi francuskimi muzeami.

Po sukcesie projektu, firmy Guardian Glass Europe i Promuseum zaprezentowały dwustronnie powlekane szyby Guardian Clarity z powłoką antyrefleksyjną podczas Targów SITEM w styczniu 2016 roku, aby przedstawić różnice pomiędzy tym produktem i innymi rodzajami szkła – powiedział Bernard Rey.

Aktualnie proponujemy antyrefleksyjne szyby Guardian Clarity we wszystkich naszych projektach witryn, a nawet zaczęliśmy je pokazywać projektantom i architektom specjalizującym się we wnętrzach muzealnych – dodała Bourdillon.

Szkło Guardian Clarity™ dostępne jest w sprzedaży w polskim oddziale – Guardian Częstochowa.

Informacje o Guardian Industries Corp.:

Guardian jest światową firmą produkcyjną o zróżnicowanej działalności z siedzibą główną w Auburn Hills w stanie Michigan, USA. Firma posiada wiodącą pozycję w produkcji szkła float, gotowych wyrobów szklanych na potrzeby rynku komercyjnego, mieszkaniowego i transportowego, elementów wykończeniowych do wnętrz samochodów, a także w dystrybucji produktów dla budownictwa. Dzięki swoim centrom badań i rozwoju (Science&Technology Center dla produktów szklanych i Advanced Development Center dla branży samochodowej) firma Guardian stoi na czele innowacyjności. Należąca do Guardian grupa SRG Global produkująca elementy wykończeniowe do wnętrz samochodów jest jednym z największych na świecie producentów zaawansowanych, wysoko jakościowych powłok tworzyw sztucznych. Firma Guardian wraz ze swoimi oddziałami i filiami zatrudnia 17 000 osób i posiada obiekty w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Odwiedź stronę: www.guardian.com.

Informacje o bibliotece multimedialnej Médiathèque d’Albi-centre Pierre-Amalric

Otwarta w 2001 roku, biblioteka multimedialna nosi imię Pierra Amalric okulisty i bibliofila pochodzącego z Albi. Biblioteka znajduje się w centrum Albi na południu Francji w budynku zaprojektowanym w formie pięciokondygnacyjnego pomostu przez architekta Pierre\\\’a Brunerie. Biblioteka odziedziczyła zbiory byłej biblioteki miejskiej Rochegude i przechowuje wiele wyjątkowych książek i dokumentów skonfiskowanych kościołowi podczas rewolucji francuskiej.

Biblioteka multimedialna Pierre Amalric udostępnia wszystkim zainteresowanym 171 000 pozycji.

Zapraszamy na stronę: mediatheques.grand-albigeois.fr/989-la-mediatheque-pierre-amalric.htm.

Informacje o firmie Promuseum

Wsłuchując się w potrzeby swoich klientów, firma Promuseum przekształciła się z dystrybutora w autora własnych produktów. Firma Promuseum zaspokaja potrzeby swoich klientów oferując zarówno standardowe produkty, jak i szeroki wybór rozmiarów i kolorów dostosowanych do konkretnych potrzeb. Firma współpracuje z instytucjami rządowymi i organizacjami kulturalnymi takimi jak największe muzea narodowe we Francji, a także archiwa, biblioteki, biblioteki multimedialne i obiekty wystawowe. Firma Promuseum sprzedała w 2014 roku w całej Francji ponad 250 różnych rodzajów produktów: szklane blaty, szafy ekspozycyjne, klosze i wiele innych, które odpowiadały wymogom konserwatorskim dotyczącym m.in. pyłoszczelności, neutralności materiałowej, a także przejrzystości szkła i kontroli wilgotności powietrza.

Poza witrynami robionymi na zamówienie firma oferuje również gabloty na luksusowe przedmioty i obrazy. Produkty te są teraz wyposażane w antyrefleksyjne szyby Guardian Clarity z filtrem UV. Jest to nowość, którą firma Promuseum pochwaliła się podczas Targów SITEM w styczniu tego roku w galerii Docks, Cité de la Mode et du Design w Paryżu.

Firma Promuseum z centralą w Paryżu i oddziałami w Ghent (Belgia) i Mediolanie (Włochy) bardzo starannie wykonuje powierzone projekty, a klientom oferuje gotowe i sprawdzone rozwiązania. Zapraszamy na stronę www.promuseum.fr.

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 28, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty