Start Arrow Wiadomości Arrow Apel o pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną

Apel o pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną

Gmina Cekcyn to gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim. Została zniszczona przez trąbę powietrzną 14 lipca br. Z uwagi na duże zniszczenia władze nie posiadają wystarczających środków, aby wesprzeć mieszkańców podczas odbudowy domów i budynków gospodarczych.

( Nawałnica pozostawiła po sobie ogromne straty, fot. Gmina Cekcyn)

Żywioł pozostawił po sobie ogrom zniszczeń, który wstępnie został oszacowany na kwotę ok. 800 000- 1 000 000 zł. Najbardziej ucierpiały budynki mieszkalne i gospodarskie, uprawy oraz kilka hektarów lasów. Jednak najdotkliwiej poszkodowanych jest 7 rodzin ( 27 osób w tym 8 dzieci), których domy uległy częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu.

( Budynki uległy częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu, fot. Gmina Cekcyn)

W najtrudniejszej sytuacji znalazła się rodzina mieszkająca we wsi Zdroje, gdyż trąba powietrzna zniszczyła ich dom tak dotkliwie, że Powiatowy Inspektorat  Nadzoru Budowlanego w Tucholi wystawił opinię negatywną, oświadczając, że budynek nie nadaje się do zamieszkania. DOM.pl wraz z Pracownią Projektową Artinex przekazali poszkodowanym nowy projekt domu, na podstawie którego rodzina odbuduje swoje zrujnowane gospodarstwo.

(Aktualnie trwają prace porządkowania terenu oraz zabezpieczania głównie budynków mieszkalnych, fot. Cekcyn)

DOM.pl dołącza się do prośby Wójta gminy i apeluje o pomoc dla poszkodowanych przez żywioł. Najbardziej potrzebne są materiały budowlane do odbudowy domów i gospodarstw, dlatego głównie z apelem zawracamy się do firm. Poszkodowani czekają głównie na pustaki, cegły, drewno na więźby dachowe, papy, folie budowlane, blachę trapezową lub dachówkową, cement, wełnę mineralną. Firmy chętne wesprzeć rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji prosimy o kontakt z Wójtem Gminy – Jackiem Brygman, lub Sekretarzem – Justyną Gackowską.

Materiały budowlane, meble czy inne podstawowe środki do wykończenia domów można także przesyłać na adres komitetu  „Pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną” z siedzibą przy ul. Szkolnej 2, 89-511 Cekcyn.

Gminę można również wesprzeć przekazując środki finansowe, na specjalne konto BS Koronowo O/Cekcyn: 76 8144 0005 2016 0160 0546 0001 z dopiskiem „Pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną”. Zebrana kwota trafi do najbardziej poszkodowanych.

(Zniszczonych zostało kilkanaście budynków gospodarskich, fot. Gmina Cekcyn)

(Poszkodowanych jest 7 rodzin - 27 osób w tym 8 dzieci, fot. Gmina Cekcyn)

(Zniszczonych zostało też kilka hektarów lasu, fot. Gmina Cekcyn)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 6, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty