Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Aranżacja dla nastolatka. Komfortowy podział na strefy w pokoju ucznia

Aranżacja dla nastolatka. Komfortowy podział na strefy w pokoju ucznia

Pokój młodego nastolatka pełni wiele funkcji. Powinien być tak zaprojektowany, by sprzyjał nauce, wypoczynkowi, zabawie, a nawet przyjmowaniu gości. Funkcjonalny podział na strefy dziecięcego pokoju możemy zaaranżować na wiele sposobów. W tym artykule przedstawiamy pomysł na jeden z nich.

Ciekawy podział na strefy w pokoju nastoletniego chłopca

Projekt pokoju nastolatka

Pokój ucznia: sypialnia

Sypialnia dziecka została sprytnie oddzielona od miejsca nauki i relaksu ażurowym regałem. To świetne rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Brak „pleców” mebla nie ogranicza światła i nie przytłacza wnętrza, a jego konstrukcja umożliwia przechowywanie zarówno książek i podręczników, jak i ulubionych gadżetów czy zabawek młodego domownika. Po potrzebne akcesoria można sięgnąć z każdej strony, a jedna z półek może pełnić nawet funkcję szafki nocnej.

Ciekawy podział na strefy w pokoju nastoletniego chłopca

Projekt pokoju nastolatka

Pokój ucznia: miejsce do nauki

Choć wydaje się, że łóżko ustawione w głębi pokoju mogło być lepszym rozwiązaniem, zapewniającym nastolatkowi więcej intymności, to jednak pełniące wiele funkcji wnętrze zmusza do kompromisów. Światło dzienne sprzyja koncentracji, pobudza i uaktywnia, wpływa korzystnie na wzrok. Dlatego też w tym pokoju z dala od drzwi zdecydowano się ustawić biurko ucznia, przy którym odrabia lekcje i uczy się. Naturalne światło sprzyjać będzie dobremu samopoczuciu, które wpłynie na efektywność pracy, nie będzie również odbijało się od ekranu monitora, jeżeli dziecko będzie się uczyć czy bawić przy komputerze.

Niewielka sofa pozwoli na krótki odpoczynek od nauki, będzie też miejscem spotkań z kolegami, którzy odwiedzą naszą pociechę. Z tego miejsca dziecko będzie mogło również oglądać ulubione filmy czy… programy edukacyjne.

Ciekawy podział na strefy w pokoju nastoletniego chłopca

Projekt pokoju nastolatka

Pokój ucznia: kolory

W tej aranżacji pokoju ucznia warto zwrócić na zastosowaną kolorystykę. Wnętrze jest wypełnione światłem, a wystrój harmonijny. Jasne meble dobrze komponują się z zielenią dodatków i dekoracji. Warto pamiętać, że kolory mają bardzo silnie działają na psychikę dziecka. Kolor zielony w pokoju ucznia wprowadza spokój, relaks i wyciszenie. Ten kolor natury sprawi, że wystrój pokoju dziecka sprzyjać będzie ukojeniu nerwów, zmniejszeniu napięcia czy szkolnego stresu.

Ciekawy podział na strefy w pokoju nastoletniego chłopca

Projekt pokoju nastolatka

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 5, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza