Start Arrow WnętrzaArrowProjekty wnętrzArrow Aranżacja domu: inspirujące wnętrza w stylu eklektycznym

Aranżacja domu: inspirujące wnętrza w stylu eklektycznym

Eklektyzm nie oznacza braku stylu, a umiejętne inspirowanie się różnymi kierunkami w kulturze i sztuce. Można się o tym przekonać oglądając wnętrza “Domu Eklektycznego” zaprojektowanego przez Grupę Żoliborz/SiT Grupę Projektową i wykonanego przez manufakturę Wirchomski.

Pod jednym dachem mamy do czynienia z różnymi stylami, materiałami wykończeniowymi, fakturami, a nawet gatunkami drewna. Pomimo zastosowania tak wielu pozornie ryzykownych połączeń, wnętrze “Domu Eklektycznego” jest spójne, harmonijnie rozłożone zostały akcenty dekoracyjne, a całości aranżacji towarzyszy ciepła, rodzinna aura. Projektantom z Grupy Żoliborz/SiT Grupy Projektowej udało się stworzyć ponadczasowy wystrój, który pomysłowo czerpie zarówno z klasyki, jak i współczesności.

Niebagatelną rolę odgrywa finezyjna jakość wykonania poszczególnych elementów wyposażenia domu. Specjaliści z manufaktury Krzysztofa Wirchomskiego zadbali, żeby każdy detal wykonany został zgodnie z życzeniem projektantów.

Eklektyczna kuchni

Sercem domu zazwyczaj jest kuchnia i właśnie od niej rozpoczynamy spacer po “Domu Eklektycznym”. Już na jej przykładzie widać myśl przewodnią projektantów z Grupy Żoliborz/SiT Grupy Projektowej, a więc pomysłowy miks starego z nowym, jasnego z ciemnym, miękkiego z twardym itp. Nowoczesną linię białej zabudowy kuchennej ocieplają klasyczne frezowania frontów, przeszklenia górnych szafek i subtelne uchwyty (całość wykonana z manufakturze Wirchomski).

Na środku kuchni uwagę zwraca wyspa z akacji wędzonej przypominająca klasycystyczny barek z antykwariatu. Z wyspą kontrastuje znajdujący się bezpośrednio nad nią nowoczesny stalowy okap. Dzięki jasnej kolorystyce i dużej ilości światła dziennego (jedna ze ścian jest całkowicie przeszklona) w kuchni panuje bardzo optymistyczna atmosfera sprzyjająca rodzinnym śniadaniom i lunchom.

Kolejnym starym akcentem jest międzywojenny stół z krzesłami, kupione przez właścicieli na targu staroci.

Salon w stylu eklektycznym

Salon w “Domu Eklektycznym” utrzymany jest w stonowanej kolorystyce ciepłych kolorów neutralnych. Zaskakuje połączenie na podłodze dwóch diametralnie różnych gatunków drewna – akacji wędzonej i złocistego dębu. Pas jasnej, drewnianej  podłogi znajduje lustrzane odbicie na suficie, który został wykończony takim samym gatunkiem drewna.

Intencją projektantów było kolorystyczne oddzielenie salonu od kuchni z jadalnią, a także symboliczne nakreślenie holu w przestrzeni domu.

W salonie architekci z Grupy Żoliborz/SiT Grupy Projektowej zastosowali różnego rodzaju materiały wykończeniowe. Nowoczesny kominek wykonany został z grafitowego bazaltu, a jednolita płaszczyzna kamienia przełamana została grawerowanym motywem roślinnym. Jedna ze ścian to eleganckie połączenie koniakowego drewna akacji wędzonej o pięknym rysunku z mlecznym szkłem.

Centralne miejsce w salonie zajmuje biały, skórzany narożnik oraz dekoracyjny puf. Ekskluzywnie prezentuje się ściana telewizyjna, którą specjaliści marki Wirchomski  obłożyli drewnem.

Eklektyzm w łazience

W łazience projektanci postawili na prostotę. Ściana konstrukcyjna wykorzystana została jako naturalne rozdzielenie strefy z wanną od otwartej przestrzeni z deszczownicą. Niewątpliwą dekoracją salonu kąpielowego jest dostojna, wolnostojąca wanna ze stalową baterią wychodzącą bezpośrednio z posadzki. Piękne tło stanowią bardzo duże płyty kamienne z bazaltu o matowym wykończeniu.

Surowy charakter łazienki celowo ocieplają – podłoga i sufit przy wannie, wykonane z jasnego drewna tekowego oraz stylizowana na starą szafka umywalkowa.

Za całość prac związanych z drewnem w apartamencie odpowiedzialna była manufaktura Wirchomski, specjalizując się we wszechstronnej pracy z tym materiałem, w tym produkcji mebli na zamówienie, drzwi, zabudowy kuchennych itp.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 15, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Biel i drewno: piękna aranżacja wnętrza w toskańskim stylu | www.Dom.pl Odpowiedz 2014-05-16 02:21:31

[...] w stylu skandynawskim Ciekawe wnętrza: jak urządzić dom w stylu skandynawskim? Aranżacja domu: inspirujące wnętrza w stylu eklektycznym Projekty wnętrz: subtelna aranżacja salonu z kuchnią Metamorfoza wnętrz: modny salon [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty