Start Arrow WnętrzaArrow Aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki

Łazienka jak żadne inne pomieszczenie jest odbiciem osobowości, przyzwyczajeń i charakteru jej użytkowników. Aranżacja łazienki może przyjmować formę syntetycznej toalety lub pokoju kąpielowego.

w_lazience

Łazienki – aranżacje pokoju kąpielowego czy toalety

W obu przypadkach aranżacja łazienki powinna budzić pozytywne reakcje, gdyż jest pierwszym pomieszczeniem, z którym stykamy się po przebudzeniu i ostatnim, w który po dniu pracy szukamy relaksu i odprężenia. Urządzona z większym zaangażowaniem niż pokój dzienny, z dbałością o najmniejszy detal i szczegół budzi dumę i zadowolenie.

Tradycyjne pojęcie materiałów stosowanych do realizacji wnętrza łazienki przestało być aktualne. Łamanie zasad, stosowanie w jej wnętrzu drewna egzotycznego, naturalnych kamieni (marmurów, granitów, łupków) w postaci dużych płyt lub mozaiki, okładzin ścian ze szkła lub błyszczących tworzyw sztucznych w zderzeniu z chropowatą strukturą faktur to współcześnie panujące tendencje.

Również w elementach wyposażenia widoczny jest powrót do ponadczasowego wzornictwa ujętego w czystych formach, prostych wyrazistych liniach. Perfekcyjnie zrealizowane połączenie klasycznych materiałów z nowoczesnymi formami. Nablatowe umywalki w postaci mis i prostopadłych naczyń, umiejscowione na blatach wykonanych z betonu, kamienia, szkła czy drewna, dyskretne i eleganckie podtynkowe baterie, gdzie nowoczesna technologia pozostaje ukryta w tle, pod uproszczonymi formami.

egzotyka_lazienka

Dominującym trendem w projektowaniu łazienek jest zastosowanie geometrycznych form oraz kontrastów kolorystycznych pomiędzy materiałami. Nieodzownym elementem porządkującym tę przestrzeń jest efektowne oświetlenie, bez którego byłaby ona uboga i mało atrakcyjna. Światło podkreśla szklistość powierzchni płytek, chropowatość faktur oraz blask armatury.

Łazienki – aranżacje współczesne

Współczesne aranżacje łazienki nie budzą już tylko sanitarnych skojarzeń. Przesycone elegancją, wyposażone w duże okno lub drzwi na taras lub do ogrodu zyskały miano pokoju kąpielowego. Połączenie wanny, prysznica, sauny i urządzeń treningowych zachęca do pielęgnacji ciała i sprzyja relaksowi. W zimowo–jesienne wieczory gorąca kąpiel w wannie, latem orzeźwiający prysznic.

okno_w_lazience

Wygodne aranżacje łazienki to przede wszystkim dobrze rozplanowana przestrzeń, a nie koniecznie duża powierzchnia. Duża ilość detali, bogactwo dostępnych płytek, urządzeń i armatur sprawiają, że projekt łazienki – salonu kąpielowego wymaga szczególnej uwagi.

Autor: Jacek Niezgoda ARTDESIGN architektura wnętrz

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Kinkiet AQUA 2X3W LED

  • Kinkiet SHINE 13,8W LED

  • Kosz na bieliznę Curver INFINITY 60L (pióra)

  • Kosz do magla Curver KNIT 40L (brązowy)

  • Promocja

    Kosz na śmieci Curver Dominik CE 25L beżowy