Start Arrow OgródArrow Aranżacja Małego Ogrodu – zdjęcia

Aranżacja Małego Ogrodu – zdjęcia

Każdy ogród, nawet jeśli jest niewielkich rozmiarów, można zaaranżować tak, aby stał się przytulnym kącikiem. Zobaczmy, jakie pomysły na wystrój ogrodu przygotowali projektanci z Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: 

Mały ogród można optycznie powiększyć tworząc tak zwany „przedgródek”, czyli sadząc rośliny już przed ogrodzeniem. Ten prosty trick sprawi, że nasz ogród będzie optycznie „zlewał się” z terenem poza ogrodem, przez co będzie wydawał się większy niż w rzeczywistości. Oczywiście musimy się upewnić, czy zarządca drogi nie będzie miał nic przeciwko temu!

 

(Fot. Beyond The Borders Garden Design)

W większym ogrodzie żywopłot pełni głównie rolę dekoracyjną, zwłaszcza jeśli jest strzyżony w fantazyjne kształty. W mniejszym, na przykład przed domem szeregowym, ochroni nas przed ciekawskimi spojrzeniami i zapewni miłą izolację od ogródka sąsiadów.

 

(Fot. Beyond The Borders Garden Design)

W małym ogrodzie często nie zmieści się cały komplet mebli ogrodowych. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mogli w nim spędzić miłych chwil. Stylowe, drewniane krzesła pozwolą nam na chwilę relaksu przed domem, stanowiąc zarazem ozdobę ogrodu.

 

(Fot. Sitting Spiritually)

Nasz mały ogródek zyska romantyczny charakter, jeśli meble ozdobimy sentymentalnymi napisami. Może to być cytat, który szczególnie lubimy, lub dedykacja dla ukochanej osoby.

 

(Fot. Sitting Spiritually)

Aranżacja małego ogrodu wymaga kompromisów. Jeśli w ogrodzie nie zmieści się nawet jedno drzewo, być może warto dobrać kilka miniaturowych drzewek i posadzić je w donicach? W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy cenne miejsce, ale także sprawimy, że aranżacja ogród będzie wyglądała na bardziej uporządkowaną. Jest to istotne, gdyż nieporządek i chaos zmniejsza optycznie przestrzeń.

 

(Fot. Elegant Garden)

Pnącza są świetnym pomysłem, jeśli chodzi o aranżacje małych ogrodów. Dzięki nim nawet na małej przestrzeni możemy się cieszyć bogactwem kolorów i kształtów roślin. Możemy je wyeksponować na ogrodzeniu lub kracie ogrodowej.

 

(Fot. Elegant Garden)

 

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Aranżacje ogrodów na majówkę - to się przyda! | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-05-06 09:11:25

[...] mamy mały ogród, a przyjęcie będzie kameralne warto postawić na kompaktowe meble ogrodowe, które nie zajmują [...]

Projekty Ogrodów - ogród w stylu angielskim | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-07-04 12:08:34

[...] że jest to styl przeznaczony głównie dla właścicieli większych ogrodów. Jeśli posiadamy mały ogród, jak najbardziej możemy zastosować pewne elementy stylu angielskiego, jednak powinniśmy być [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty