Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Aranżacja pokoju dziecka na lata. O czym warto pamiętać?

Aranżacja pokoju dziecka na lata. O czym warto pamiętać?

Aranżacja pokoju dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Jak urządzić pokój dziecka, aby służył mu na lata? Oto kilka, praktycznych wskazówek aranżacyjnych. Sprawdź i zainspiruj się!

Urządzając pokój dziecka na lata, należy wybrać taką stylistykę i meble, które przejdą próbę czasu. Jak to zrobić? O tym poniżej…

Uniwersalna kolorystyka 

… to bardzo ważny element aranżacji pokoju dziecka. Stonowana kolorystyka ścian i dodatków, będzie idealną bazą, którą można poddać licznym modyfikacjom, wraz z rozwojem dziecka. Zachowaj umiar, dobierając barwy we wnętrzu. Z pewnością zabawki dziecka ożywią całą aranżację. 

Kolorowe akcenty 

Aby we wnętrzu pokoju dziecka nie panowała nuda, zadbaj o wyraziste barwy, ale tylko na jednej ścianie. W ten sposób zachowasz harmonię w aranżowanej przestrzeni. Możesz też zaszaleć z kolorowymi dodatkami. Wybierz fotel o żywym odcieniu, np. żółci czy fioletu. W połączeniu z pastelowymi kolorami ścian, będzie prezentował się niezwykle efektownie. 

Meble 

Postaw na meble, które rosną razem z dzieckiem. Wybierając biurko dla dziecka, postaw na to, które ma regulowaną wysokość blatu. Nie zapomnij też o tym, aby było ono wyposażone w dodatkowe schowki, w których dziecko przechowa wszystkie swoje skarby i przybory szkolne. 

Podział na poszczególne strefy 

Pokój dziecka spełnia kilka funkcji. To miejsce: zabawy, nauki oraz odpoczynku. Pamiętaj o tym, urządzając pokój Twojej pociechy. Z pewnością nie powinno w nim zabraknąć dodatkowych puf czy stolika, przy którym Twoje dziecko spędzi miły czas w towarzystwie swoich przyjaciół. 

Oświetlenie 

To kolejny, bardzo ważny element aranżacji pokoju dziecka. W jego wnętrzu powinno znaleźć się kilka źródeł światła, takich jak: lampka nocna, lampka biurkowa oraz oryginalne abażury, które będą tzw. oświetleniem głównym w pomieszczeniu. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 9, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza