Start Arrow WnętrzaArrow Aranżacja Salonu kąpielowego – jak się za to zabrać?

Aranżacja Salonu kąpielowego – jak się za to zabrać?

Salon kąpielowy to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – we współczesnym, zabieganym świecie coraz trudniej o chwilę wypoczynku i wyciszenia. Warto więc stworzyć w domu kącik, w którym będziemy mogli się całkowicie zrelaksować. Jak go urządzić? Oto kilka wskazówek.

Zobacz także:

Niestety, aranżacja salonu kąpielowego to rozwiązanie nie dla każdego. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się na dużej przestrzeni. Jeśli powierzchnia pomieszczenia wynosi powyżej 20 m2, będziemy mogli bez trudu wydzielić w nim dwie, w pełni funkcjonalne strefy – kąpielowo-toaletową i wypoczynkową. Oczywiście konieczne będzie oddzielenie ich od siebie, na przykład przy pomocy niskiej ścianki działowej lub roślin doniczkowych.

(Salon kąpielowy to rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się na dużej przestrzeni, fot. Sasha)

Podział wnętrza może też zostać podkreślony poprzez odpowiednie oświetlenie. Optymalnym rozwiązaniem byłoby stworzenie kilku stref światła. W części kąpielowo-toaletowej światło powinno być dyskretne i subtelne, zaś w okolicach umywalki dużo mocniejsze. Dodatkowo możemy zastosować oświetlenie punktowe, które pomoże zaakcentować godne uwagi ozdobne detale.

(W salonie kąpielowym z pewnością znajdziemy odrobinę wytchnienia, której tak bardzo potrzebujemy, fot. Prakitiker)

Dobrze by było, gdyby pomieszczenie w którym planujemy zaaranżować salon kąpielowy było wyposażone w okna. Wówczas łatwo możemy dodać mu wyjątkowego, „pałacowego” charakteru, poprzez zastosowanie sięgających podłogi zasłon. Dodatkowo styl ten warto podkreślić dobierając duży, połyskujący żyrandol.

(Duży, efektowny żyrandol stanowi świetny dodatek do wnętrza, fot. Artdesign)

Strefa wypoczynkowa, jak sama nazwa wskazuje powinna nam umożliwiać relaks i oderwanie się od codzienności. Możemy w niej ustawić kanapę lub leżankę, a także stolik. Inne elementy wyposażenia zależą od naszych potrzeb i zainteresowań. Może to być sprzęt stereo, lub – jeśli cenimy aktywny wypoczynek – na przykład rowerek treningowy.

(Aranżacja luksusowego wnętrza wymaga zastosowania materiałów wysokiej jakości, fot. Deante)

Aby wystrój wnętrza był naprawdę stylowy, zadbajmy o to, by zastosowane materiały były dobrej jakości. Nie oznacza to wcale, że musza być drogie – zamiast granitu i marmuru na podłodze mogą pojawić się wielkoformatowe płyty z polerowanego gresu. Ściany wcale nie muszą być wyłożone okładziną z kamienia – wystarczy, że dobierzemy dobrej jakości farbę przeznaczoną do łazienki, a efekt z pewnością będzie wspaniały.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty