Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Aranżacja salonu – nowoczesność czy tradycja?

Aranżacja salonu – nowoczesność czy tradycja?

Kupujemy wkrótce 38 metrowe, dwupokojowe mieszkanko. Niestety nie możemy dojść do porozumienia nie tyle w kwestii kolorów, co w kwestii stylu. Mąż uwielbia nowoczesne wnętrza – ja rustykalne. Poproszę o wsparcie bo będziemy mieszkać na kartonach. Może macie jakieś pomysły, przykłady połączenia obu tych stylów… ?

Czytelniczce podpowiada Marta Miklaszewska z warszawskiej pracowni Projekt Duo:

Zestawianie w jedną całość form zróżnicowanych pod względem wzornictwa nie jest łatwe, ale jeśli uczynią to Państwo z wyczuciem – niepowtarzalny klimat domowego wnętrza gwarantowany.

Styl rustykalny odwołuje się do natury, stąd dominującą rolę w nim pełni drewno. To jednak nie wyklucza uzupełnienia go meblami o bardziej nowoczesnym designie. Zwłaszcza, że oba preferowane przez Państwa style cechuje prostota i oszczędność formy.

Śmiałe zestawienie mebli rustykalnych z nowoczesnymi wypoczynkami, czy innymi elementami wystroju zadecydują o niepowtarzalności aranżacji. „Sielska” komoda czy witryna skomponowane z nowoczesnym fotelem oraz prostymi dodatkami: biało-czarnymi grafikami, wazonami, czy doniczkami  o minimalistycznej formie to niezwykle fantazyjny zestaw. Jako nowoczesny, a przy tym użyteczny akcent sprawdzi się również  mały szklany stolik. Prosty drewniany stół w zestawieniu z bardzo nowoczesnymi, plastikowymi krzesłami stworzą  oryginalny „komplet”. W połączeniu oby stylów mogą pomóc też sosnowe lampy na trójnogu.

Ważne by pamiętać – meble rustykalne lubią przestrzeń. By uniknąć wrażenia „zagracenia”, który byłby na pewno trudny do zaakceptowania przez Pani męża, należy ograniczyć do minimum liczbę mebli.

Aby powiększyć optycznie wnętrze zastosujmy wszechobecną biel – Państwa salon lub sypialnia wydadzą się większe. Jasne barwy sprawdzą się również jako kolor sufitu.

(Łączone stylu lubią przestrzeń)

(Łączone stylu lubią przestrzeń)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa Flexi Geometrix Cyjan 3pł.

 • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Promocja

  Lampa podłogowa Trójnóg Amber Navy Blue

 • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny