Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Aranżacja salonu według zasad feng shui

Aranżacja salonu według zasad feng shui

Choć wiele osób do zasad feng shui podchodzi przymrużeniem oka, warto choćby z ciekawości zapoznać się z zasadami tej prastarej sztuki aranżacji przestrzeni. Jak według niej wygląda aranżacja salonu? Oto kilka wskazówek.

Zobacz także:

Najlepszym miejscem na urządzenie salonu jest według feng shui południowo-wschodnia strona domu. Dopuszczalne jest jednak także umiejscowienie go od południa, zachodu, lub południowego zachodu. Unikać należy urządzania salonu w pomieszczeniu umiejscowionym od strony północnej.

(Dzięki umiejscowieniu salonu po południowo-wschodniej stronie domu do wnętrza dostanie się dużo światła, fot. Torlys)

Salon jest sercem domu, miejscem w którym toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Dlatego też w miarę możliwości powinien być umiejscowiony w centralnej części mieszkania. Bardzo ważny jest swobodny przepływ energii – będzie on ułatwiony, jeśli w salonie znajdzie się dwoje drzwi i nie będą one ustawione w jednej linii. Jeśli takie rozwiązanie nie jest możliwe, warto do wnętrza wprowadzić sztuczne przegrody, które umożliwią „krążenie” energii.

(Kanapa zawsze musi być ustawiona przodem do wejścia, fot. Nella Vetrina)

Bardzo istotną kwestią jest to, jak ustawione w salonie są meble przeznaczone do siedzenia. Przykładowo, kanapa powinna zawsze stać frontem do wejścia, nigdy nie powinna być zwrócona do niego tyłem. Aby mieć pewność, że okolice właśnie tego, dość istotnego, mebla będą otoczone dobrą energią, połóżmy przed nim dywanik, na którym stanie niski stolik – najlepiej owalny, okrągły, bądź ośmiokątny. Starajmy się wybierać meble pozbawione ostrych krawędzi, najlepiej o lekko zaokrąglonych kształtach.

(Do salonu warto wybierać meble o zaokrąglonych kształtach, fot. Woodways)

Najlepiej, aby wystrój salonu utrzymany był w barwach symbolizujących energię Yang. Według feng shui ich zastosowanie przywoła zdrowie, spryt i energię. Są to wartości bardzo pożądane przy urządzaniu wnętrza, w którym spędzamy czas z rodziną i znajomymi. Kolory Yang to między innymi żółć, czerwień i pomarańcz, oraz brąz. Trzeba przyznać, że są to kolory dość odważne, nie musimy więc malować nimi całych ścian. Wystarczy, że dobierzemy utrzymane w barwach Yang dodatki.

(Czerwień to jednak z barw symbolizujących energię Yang, fot. Benjamin Moore)

Podobnie, jak w przypadku innych pomieszczeń urządzanych według feng shui, istotne jest oświetlenie. Wspomniane na wstępie umiejscowienie salonu związane jest z koniecznością dopływu do wnętrza światła słonecznego. Poza tym, warto zainwestować w dobre oświetlenie górne i uzupełnić je dużą ilością kinkietów, lampami stojących, a nawet świec. Ważnym elementem są też lustra, odbijające światło i mnożące pozytywną energię.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Pokój Dziecka według zasad feng shui | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-09-03 15:43:46

[...] Aranżacja salonu według zasad feng shui [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

 • Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

 • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza