Start Arrow WnętrzaArrowSypialniaArrow Aranżacja Sypialni według zasad feng shui

Aranżacja Sypialni według zasad feng shui

Myśl o tym, że jedną trzecią naszego życia poświęcamy na sen może się wydawać nieco przerażająca. W rzeczywistości jednak jest to coś całkowicie naturalnego. Warto zatem zadbać o to, aby był to sen dobrej jakości. Niezależnie od tego, czy wierzymy w feng shui, czy nie – warto zapoznać się z jego zasadami, jeśli chodzi o wystrój sypialni.

Aranżacja sprzyjająca relaksowi

Zobacz także:

Po pierwsze – sypialnia, jak sama nazwa wskazuje, służy do spania. Choć jest to z pozoru oczywiste,, często o tym zapominamy, umieszczając w niej telewizor, czy komputer. W konsekwencji, często zasypiamy przy włączonym odbiorniku, co wpływa negatywnie na jakość snu. Większość z nas ma wystarczająco dużo kontaktu z tymi urządzeniami w ciągu dnia – oszczędźmy go sobie chociaż nocą!

(Jedną trzecią naszego życia poświęcamy na sen - zadbajmy zatem o jego jakość! Fot. Matalan)

Choć rośliny w mieszkaniu są jak najbardziej pożądane, unikajmy umieszczania ich w sypialni. Feng shui mówi, że stojąc w tym pomieszczeniu sprzyjają one kłótniom i nieporozumieniom – są bowiem elementem jang. Sypialnia natomiast powinna stanowić miejsce odpoczynku, czyli jin. Wyeliminujemy tez z pomieszczenia wszelkie zbiorniki wodne – na przykład akwarium.

Łóżko – najistotniejszy element

Najważniejszy punkt sypialni stanowi łóżko. Jego ustawienie i wygląd są dokładnie określone przez zasady feng shui. Przede wszystkim nie powinno być ustawione nogami w stronę wyjścia z pomieszczenia, unikajmy tez umieszczania go pod belką stropową lub skosem.

(Unikajmy ustawiania łóżka nogami w stronę wyjścia z pomieszczenia, fot. Bespoke Bedrooms)

Feng shui mówi, że w sypialni nie powinno się umieszczać luster, jednak często ze względów praktycznych decydujemy się na to rozwiązanie Jeśli zatem koniecznie chcemy, aby lustro znajdowało się w sypialni, pamiętajmy, że nie powinniśmy w nim widzieć odbicia łóżka.

(Jeśli koniecznie chcemy umieścić lusro w sypialni, pamiętajmy, że nie powinno ono odbijać łóżka, fot. Bespoke Bedrooms)

Kolejną ważną kwestią są surowce, z których powinno być wykonane zarówno łózko, jak i materac. W miarę możliwości warto,  by były to materiały naturalne. Istotnym obszarem dla feng shui jest sfera znajdująca się pod łóżkiem. Nie powinna być zabałaganiona, najlepiej nie umieszczać w niej żadnych przedmiotów.

Kolory w sypialni według feng shui

Czy feng shui mówi cokolwiek na temat kolorów, w jakich powinien być utrzymany wystrój sypialni? Owszem, jednak kolory powinny być dopasowane do lokalizacji pomieszczenia względem stron świata. Sypialnia wychodząca na południowy wschód powinna być utrzymana w żółci, bieli lub czerwieni. Jeśli okna wychodzą na północny wschód lub południowy zachód, postawmy na ciepłe kolory: żółć, pomarańcz i róż. Gdy zaś są skierowane na południe, lepsza jest zimna kolorystyka – biel, błękit, oraz granat.

(Zimna kolorystyka sprawdzi się w przypadku sypialni wychodzącej na południe, fot. Matalan)

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Aranżacje Wnętrz - sypialnia kojąca nerwy | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-09-21 09:41:23

[...] Szybkie tempo życia i codzienny stres sprawiają, że często wracamy do domu pełni złych emocji. Co możemy zrobić, by następnego dnia nie wstać “lewą nogą”? Przed snem najlepiej jest wyciszyć się i uspokoić. Pomoże nam w tym spokojna i subtelna aranżacja sypialni. [...]

Aranżacja Łazienki według zasad feng shui | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-09-11 15:35:55

[...] Aranżacja sypialni według zasad feng shui [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

 • Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

 • Promocja

  Calyx listwa 2 pł. Black

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Lampa wisząca TWIST 6W LED

 • Promocja

  Zwis Burn Black 1 pł.