Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Aranżacja wnętrz – pokój w jednej tonacji

Aranżacja wnętrz – pokój w jednej tonacji

Mam dylemat odnośnie połączenia kolorystyki w pokoju, będzie się gryzło nie będzie się gryzło, dobrze będzie wyglądać nie dobrze będzie wyglądać 😉 Pokój ma 20 m2 (5,75×3,5), podłoga jasna – mozaika jesion; chciałbym pomalować ściany na kolor magnolia firmy dulux i wstawić do pokoju ciemne meble (orzech). Aha i kanapa beżowa z brązowymi poduchami. Da się w tym żyć? Może zmienić kolor ścian? Dziękuję za poradę.

Odpowiada Marta Miklaszewska z pracowni Project Duo:

Wybrany zestaw barw  to raczej spokojne, a w przypadku koloru ścian  wręcz mocno stonowane kolory. Jeśli pokój ma być pomieszczeniem do relaksu, odpoczynku – powinien spełnić swoje zadanie. Jeżeli uzna Pan, że mimo wszystko jest to kompozycja zbyt monotonna – zawsze można ją „ożywić” kolorystycznymi dodatkami.

(fot. Dulux, kolor magnolia)

(fot. Dulux, kolor magnolia)

Niestety informacja że podłoga jest jesionem, a na ścianach planowana jest magnolia może być myląca. Ponieważ w ofercie różnych producentów podłoga określana jako jesion może mieć odcień ciepły bądź zimny, magnolia z palety kolorów Dulux’a  również w zależności od naturalnego stopnia nasłonecznienia w pokoju (wieczorem zaś sposobu oświetlenia) może lekko modyfikować swój odcień. Inny odcień uzyskamy na ścianie wygładzonej, a inny na ścianie o bardziej zróżnicowanej fakturze (na lekko chropowatej powierzchni uzyskamy odcień ciemniejszy niż w na próbniku barw).

Najlepszym rozwiązaniem byłoby utrzymanie się w jednej określonej palecie barw chłodnych, bądź ciepłych. Proponuję również przed pomalowaniem całej powierzchni ścian pomalowanie na próbę jedynie jednej jej płaszczyzny – to pozwoli Panu przekonać się jak w rzeczywistości odbiera Pan to zestawienie kolorystyczne – bo przecież najważniejszej jest jak Pan się będzie czuł spędzając czas w tym pokoju. Jeśli po pomalowaniu jednej ze ścian dojdzie Pan do wniosku, że całość w tym odcieniu byłaby zbyt spokojna – dobrym rozwiązaniem będzie pomalowanie pozostałych ścian na ciemniejszy odcień z tego samego koloru lub wybranie bardziej kontrastowego – ale również z chłodnej tonacji by nie zaburzyć pewnej harmonii w pomieszczeniu.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie