Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Aranżacja wnętrz – urządzamy jadalnię

Aranżacja wnętrz – urządzamy jadalnię

Jadalnia w naszym domu – temat niby prosty, można by pokusić się nawet o stwierdzenie, że banalny. Ale czy tak naprawdę potrafimy od razu odpowiedzieć sobie na pytanie jaka powinna być?

O aranżacji jadalni opowiada Bartosz Kalawski, Kolekcja Mebli Klose:

Odpowiedź na pozór wydaje się prosta – jakiś stół i kilka krzeseł. Stół najlepiej żeby rozmiarem pasował do pomieszczenia, w którym będzie stał, rozkładany – zagwarantuje przestrzeń dla dodatkowych gości, „najlepsze” krzesła to te miękkie i wygodne. Jeśli jeszcze zestaw „pasuje” stylem i kolorystyką do pozostałych mebli w pokoju…

Ale czy rzeczywiście dobór tych kilku prostych z założenia mebli jest tak oczywisty? Czy miejsce naszych codziennych, rodzinnych spotkań, okazjonalnych biesiad, dyskusji, czy też spożywania posiłków nie wymaga poświęcenia większej uwagi w momencie dokonywania wyboru i zakupu mebli?

Z niektórymi rzeczami użytkowym jest tak, że zanim nie zobaczysz, nie dotkniesz, nie spróbujesz, nie usiądziesz – nie widzisz różnicy! To samo dotyczy mebli w Twoim apartamencie, mieszkaniu, domu …

(fot. Kolekcja Mebli Klose)

Nie pozwólmy, aby ich wybór i decyzja zakupu były dokonywane w pośpiechu – dajmy sobie trochę czasu na zapoznanie się z ofertą, usiądźmy, spróbujmy – przecież mebli do naszych jadalni nie kupujemy co tydzień – „wiążemy” się z nimi na dłuższy czas. Wybierając je uwzględnijmy nie tylko walory estetyczne, ale również cechy użytkowe, które zapewnią nam wygodę i komfort użytkowania.

Trudno dopasować wysokość stołu do każdego członka naszej rodziny, jednak nie powinien sięgać nam wyżej niż do linii pierwszych dolnych żeber. Ważna jest także wielkość blatu – tak by nie zabrakło nam miejsca na zastawę.

(fot. Kolekcja Mebli Klose)

Jednak stół to nie wszystko – powinniśmy zadbać jeszcze o krzesła… Ważna jest zarówno odpowiednia wysokość płaszczyzny siedziska, jak i wysokość oparcia. Odpowiednia konstrukcja krzesła pomoże w zachowaniu przybliżonych fizjologicznych krzywizn kręgosłupa (lordozy i kifozy). Idealne krzesło powinno łączyć w sobie ergonomię, wygodę, trwałość i wysoką jakość zastosowanych materiałów – jedynie połączenie staranności projektu, doskonałej jakości zastosowanych materiałów i wykonania pozwolą przyszłemu nabywcy cieszyć się długotrwałym i bezpiecznym użytkowaniem.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

  • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

  • Lampa wisząca Galaxy 1646

  • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

  • Plafon Vaio 5 Gray