Start Arrow OgródArrow Aranżacje ogrodów: pomysły na nowoczesny ogród

Aranżacje ogrodów: pomysły na nowoczesny ogród

Nowoczesna aranżacja ogrodów wykorzystuje proste i geometryczne formy, które opierają się głównie na naturalnych materiałach, takich jak: drewno, kamień czy szkło. Sprawdź, jak stworzyć innowacyjny ogród, który nawiązywać będzie do nowoczesnych form architektonicznych, przejawiających się w minimalizmie…

Nowoczesne ogrody powstają najczęściej przy innowacyjnych budynkach w dużych miastach. Ich architektura musi komponować się z modernistycznymi biurowcami i blokami mieszkalnymi.

Nowoczesne aranżacje ogrodów – kolory

Aranżując nowoczesny ogród, sięgnij po kolory, które są monochromatyczne. Biel, czerń i szarość to odcienie, które dominują w innowacyjnym ogrodzie – zarówno przy doborze mebli, roślin czy nawierzchni ogrodowej. Chcąc nieco ożywić ogrodową przestrzeń, postaw na intensywne kolory dodatków, takie jak: pomarańcz, fiolet czy czerwień.

Ogrody nowoczesne – nawierzchnia

Nowoczesne projekty domów wyróżniają się zwartymi bryłami, najczęściej budowanymi na planie kwadratu bądź prostokąta. To ważne, ponieważ ogród jest przedłużeniem części dziennej domu. Dlatego wybierając nawierzchnię do ogrodu, postaw na geometryczne elementy wieloformatowe, które oddzielą poszczególne strefy roślinności.

Nowoczesne meble ogrodowe

Nowoczesny ogród wymaga odpowiednich mebli wypoczynkowych. W ostatnim czasie szalenie modne i często wybierane przez inwestorów są meble rattanowe, charakteryzujące się prostym kształtem. Decydując się na meble z drewna bądź wikliny, pamiętaj, aby były one wzmocnione o aluminiową bądź stalową konstrukcję. Ogród w stylu nowoczesnym wymaga odpowiedniego wyposażenia wypoczynkowego.

Rośliny do nowoczesnego ogrodu

Aranżując nowoczesny ogród, nie sposób nie zapomnieć o roślinach. Jakie rośliny sprawdzą się w nowoczesnym ogrodzie? Przede wszystkim te, które nie są trudne w uprawie i pielęgnacji. Należą do nich krzewy zimozielone. Najpopularniejszym krzewem zimozielonym jest bukszpan, często wykorzystywany jako materiał na żywopłot. W nowoczesnym ogrodzie ciekawie też prezentują się żywotniki, które również są wspaniałym materiałem na żywopłot. Dodatkowo są niezwykle elastyczne i podatne na cięcie.

A co z trawnikiem?

Trawnik w nowoczesnym ogrodzie powinien być krótko przystrzyżony. Pamiętaj więc o jego regularnym koszeniu.

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 30, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
3
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Ogrodnik Odpowiedz 2015-01-26 14:13:43

Tego rodzaju ogrody są coraz częściej projektowane przez firmy, zajmujące się tego rodzaju usługami. Ludzie idą w ogrodniczy modernizm co jest bardzo fajną tendencją:)

domator Odpowiedz 2014-06-02 09:09:25

ładne te kostki.najciekawiej wyglada ta szara aranżacja Libetu, ktoś musiał się nieźle napracowaćżeby tak ładnie wyszło

Oczko wodne w ogrodzie - piękne aranżacje ogrodów | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-05-09 01:22:01

[...] i materiały użyte do jego budowy można dopasować do charakteru przydomowej przestrzeni. Nowoczesny ogród to proste, geometryczne formy, minimalistyczne ozdoby i jednolita roślinność. Zaciszny zakątek [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty