Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Aranżacje w stylu przemysłowym

Aranżacje w stylu przemysłowym

Wzloty i upadki polskiego budownictwa to od dawna temat filmów, dowcipów i piosenek. Jednak widoczna w ostatnich latach poprawa jakości nowo powstających budynków sprawia, że zamiast kolekcjonować anegdoty rodem z serialu „Alternatywy 4”, częściej koncentrujemy się na ciekawej aranżacji wnętrza własnego lokum.

Pomysłowo-przemysłowo

Powoli kończy się era smutnych blokowisk, pełnych identycznych pomieszczeń. Mieszkania nabierają niepowtarzalnego charakteru, inspirowanego przez przyrodę, obrazy egzotycznych miejsc, tradycję, dzieła sztuki czy motywy z życia codziennego. Wśród oryginalnych rozwiązań coraz większą popularność zyskują sobie także aranżacje w stylu przemysłowym.

Surowe lecz jednocześnie ekskluzywne wnętrza powstają z odpowiedniego połączenia stali, szkła i betonu – zauważa Mariusz Gradkowski z firmy Cameleo, producenta farb i tynków dekoracyjnych – Niepowtarzalny efekt industrialnego pragmatyzmu najłatwiej jest otrzymać, pokrywając ściany stworzonym na bazie naturalnych spoiw wapiennych i pyłu marmurowego tynku, imitującego beton. Pomieszczenia wzorowane na architekturze fabrycznych przestrzeni, nie mają wiele wspólnego z ponurym obrazem brudnych hal produkcyjnych. Są one raczej artystycznym odzwierciedleniem prostoty, nowoczesności i kultu techniki.

(Wśród oryginalnych rozwiązań coraz większą popularność zyskują sobie aranżacje w stylu przemysłowym.)

Fabryka możliwości

Moda na industrialne wnętrza przynosi coraz więcej niebanalnych zastosowań pozornie prostych elementów. Praktyczne i estetyczne rozwiązania architektoniczne szczególnie przypadną do gustu zwolennikom minimalizmu, ładu i porządku. Brak niepotrzebnych ozdób, chłodna kolorystyka oraz specyfika kombinacji betonu, szkła i stali doskonale pasuje do nowoczesnych, dużych przestrzeni.

Pomysłowym urozmaiceniem surowych powierzchni ścian może być wkomponowanie w nie paneli dekoracyjnych 3D. – podpowiada Mariusz Gradkowski – Dopasowane kolorystycznie i pod kątem wzorów nadadzą pomieszczeniu niezwykły klimat, łączący funkcjonalność z luksusem. Trójwymiarowe elementy na ścianach sprawią jednocześnie, że zimne, bezosobowe wnętrze nabierze znacznie więcej życia. Nieograniczone możliwości wykorzystywania powszechnie używanych materiałów mogą wydobyć z każdego pomieszczenia jego indywidualny charakter.

(Moda na industrialne wnętrza przynosi coraz więcej niebanalnych zastosowań)

W domach z betonu

Stylowe aranżacje wykorzystujące motywy industrialne stanowią pomysłową alternatywę dla banalnego, kiczowatego i często nieprzemyślanego przystrajania domów. To także źródło niezliczonych możliwości tworzenia ciekawych dekoracji. Coraz częściej są one więc wprowadzane także do biur, sklepów, galerii sztuki czy lokali gastronomicznych. Niejednokrotnie użytkownicy decydują się również na adaptację rzeczywistych obiektów przemysłowych. Nieszablonowe, estetyczne i praktyczne rozwiązania skutecznie obalają mit fabrycznego nieporządku.

Planując niebanalny wystrój należy jednak zadbać, by ściany pokrywane były bezpiecznymi, trwałymi i łatwymi do nałożenia materiałami. Od jakości farb, tynków oraz pozostałych stosowanych elementów zależy bowiem ostateczny efekt. Minimalistyczne formy, wzbogacone o trójwymiarowe motywy mogą zamienić nudne wnętrza w oryginalne i wygodne przestrzenie, dostosowane do swojego przeznaczenia, a przede wszystkim do potrzeb i gustu użytkowników.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

venus-meble-eu Odpowiedz 2012-10-23 15:03:10

why not :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Lampa wisząca Wire White 3pł.

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie