Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Aranżacje wnętrz: nowoczesne kuchnie na wysoki połysk

Aranżacje wnętrz: nowoczesne kuchnie na wysoki połysk

Nowoczesne kuchnie mają coraz większą liczbę zwolenników, stawiających na proste, pozbawione detali i zbędnych dekoracji aranżacje. Choć mogą wydawać się zimne i mało przytulne, to jednak przy dzisiejszym tempie życia doceniane są za łatwość utrzymania w nich porządku, funkcjonalność i komfort użytkowania. Liczy się oczywiście także oryginalny design.

Cechą charakterystyczną nowoczesnych kuchni są meble na wysoki połysk. Gładkie, lśniące fronty mebli kuchennych nadają pomieszczeniu niemalże laboratoryjny wystrój, a odbijając światło sprawiają, że nawet mała kuchnia staje się bardziej przestronna niż w rzeczywistości.

Meble kuchenne dostępne są w szerokiej gamie kolorów i brył, możliwa jest więc dowolna aranżacja kuchni, zarówno pod względem zabudowy, jak i kolorystyki. Zobaczmy kilka modnych aranżacji nowoczesnych kuchni:

Nowoczesne kuchnie najczęściej stosowane są wtedy, kiedy kuchnia otwarta jest na salon, bowiem jej charakterystyczna zabudowa ukrywa wszystko to, co "gospodarcze", nie ingerując w wystrój pokoju dziennego. Lśniąca biel frontów meblowych świetnie komponuje się ze stalową obudową sprzętów agd, nadając całości lekki a jednocześnie elegancki i luksusowy styl.

Autor: Dreamstime

W nowoczesnej kuchni liczy się funkcjonalność i wygoda użytkowania. Nowoczesne meble kuchenne zupełnie nie przypominają standardowych szafek. Mechanizmy otwierania drzwiczek, umożliwiające operowanie frontami w górę czy w dół, ułatwia korzystanie nawet z najbardziej wąskiego pomieszczenia. Ciemne stojące meble nadają wnętrzu nieco przytulności, a wiszące jasne szafki - lekkości całej aranżacji.

Autor: Dreamstime

Wyspa kuchenna to charakterystyczny element kuchni nowoczesnej, zarówno przewidzianej jako pomieszczenie zamknięte, jak i otwarte. W tym drugim przypadku stanowi najczęściej umowną granicę między dwiema funkcjami wnętrza, a także ich niewątpliwy element dekoracyjny.

Autor: Dreamstime

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


grudzień 13, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Dansza Odpowiedz 2017-12-14 15:06:42

Nowoczesna kuchnia = nowoczesny okap; z szeregiem przydatnych funkcji i minimalistycznym designe. Stylowo się reprezentuje w wersji z hartowanego szkła lub chowany w blacie.

Akcesoria kuchenne: kilka pomysłów na nowy wystrój kuchni | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-12-30 22:28:47

[...] Aranżacje wnętrz: nowoczesne kuchnie na wysoki połysk Nowoczesne kuchnie mają coraz większą liczbę zwolenników, stawiających... więcej [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa Sufitowa Rondo 61 Black

  • Forma do babek QUARTET GOLD

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza