Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Aranżacje Wnętrz – urządzamy pokój dla niemowlaka

Aranżacje Wnętrz – urządzamy pokój dla niemowlaka

Dla wielu młodych rodziców to, jak powinien wyglądać wystrój pokoju niemowlęcia jest wielką niewiadomą. Oczywiste jest, że powinien on sprawiać, ze maluch będzie czuł się bezpiecznie, jednak nie oznacza to, że całkowicie bez znaczenia jest kolorystyka i wyposażenie pokoju. Warto je dobrać tak, żeby cieszyły również oko rodzica.

Zobacz także:

Jeśli nie jesteśmy pewni co do kolorystyki i „motywu przewodniego” w pokoju niemowlaka, najlepiej wybrać meble o prostych kształtach i w subtelnych barwach (na przykład białe, lub w naturalnym odcieniu jasnego drewna). Będą wówczas na tyle uniwersalne, że wpasują się we wszystkie aranżacje wnętrz. Ewentualnie możemy dobrać komplet mebli z subtelnymi zdobieniami.

(Uniwersalne kształty i kolory mebli dają nam dużo możliwości aranżacyjnych, fot. Kids Town)

Bardzo istotne jest, aby w pokoju malucha świetnie czuli się także młodzi rodzice. Warto zatem planując wystrój wnętrza uwzględnić także własne upodobania kolorystyczne. Pamiętajmy, ze w pokoju tym będziemy w najbliższych miesiącach spędzać bardzo dużo czasu, więc jeśli jakiś kolor nas drażni, zrezygnujmy z niego.

(Warto, aby barwy dominujące w pokoju dziecka podobały się także rodzicom, fot. Artane Meble)

Wbrew pozorom aranżacja pokoju malucha wcale nie musi być utrzymana tylko w beżach i pastelach. Zastosowanie nieco mocniejszej kolorystyki jest korzystne dla rozwoju malucha. Dodają one też energii młodej mamie. Zwróćmy szczególną uwagę na oświetlenie – zastosowanie girland świetlnych sprawi, że pokój zatonie w ciepłym, odprężającym świetle.

(Nieco bardziej inensywne kolory ścian w pokoju dziecka dodadzą energii zmęczonej mamie, fot. Artane Meble)

Kiedy mamy już podjęliśmy decyzję co do kolorów ścian, czas na wybór dodatków. Pamiętajmy, jak duże ich jest znaczenie. Operując nimi, możemy bardzo szybko odmienić wystrój wnętrza. Jeśli zdecydowaliśmy się na delikatne, neutralne kolory ścian, warto dobrać pościel, firanki i obicia krzeseł w nieco bardziej zdecydowanych barwach.

(Barwne dodatki pomogą szybko i tanio odmienić wystrój wnętrza, fot. Dekoria)

Ogólna zasada przy urządzaniu pokoju dla niemowlaka brzmi – stawiamy na prostotę. Im bardziej uniwersalne będą elementy bazowe, tym łatwiej – za pomocą zmieniających się dekoracji- dostosujemy wystrój wnętrza do zmieniającego się gustu rozwijającego się dziecka. Będzie to dla nas także źródłem oszczędności – zmiana aranżacji przez zmianę dodatków nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza