Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Aranżujemy nietypowe wnętrza

Aranżujemy nietypowe wnętrza

W poszukiwaniu większej przestrzeni życiowej coraz odważniej decydujemy się na rozwiązania kreatywne i niestandardowe. Remont loftu, adaptacja piwnicy czy poddasza do celów mieszkalnych, bądź rekreacyjnych, to nowy trend w architekturze i budownictwie. Przystosowując do swoich potrzeb tego typu pomieszczenia, należy mieć na uwadze fakt, iż ich zasiedlenie zapewne nie było pierwotnie zaplanowane i niezbędna może być budowa podwieszanego sufitu, ścian działowych, czy wypoziomowanie podłogi…

Mieszkamy w magazynie

Moda na lofty, czyli mieszkania urządzone w dawnych pomieszczeniach fabrycznych i magazynach, dotarła do Polski stosunkowo niedawno. Ich największym atutem, jest ogromna przestrzeń pozwalająca na różnorodne aranżacje architektoniczne. Cechą charakterystyczną loftów jest brak ścian działowych i umożliwiający budowę antresoli, wysoki strop. Idealnym rozwiązaniem przy wydzielaniu poszczególnych pokoi, może okazać się zastosowanie systemu ścian szkieletowych firmy Knauf. Spełniają one wymagania przeciwpożarowe, zapewniają wytłumienie hałasu z zewnątrz, oraz dodatkowo są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak np. uderzenie piłką.

W loftach możliwe sa ciekawe aranżacje architektoniczne. Fot. Knauf

W loftach możliwe sa ciekawe aranżacje architektoniczne. Fot. Knauf

W przypadku loftu, nie sprawdzą się rozwiązania typowe dla mieszkań tradycyjnych, gdyż zaprojektowanie fabrycznych pomieszczeń wymaga szczególnego podejścia. Ascetyczna forma, metal, nieotynkowane ściany i olbrzymie okna – to typowe atrybuty stylu industrialnego. Urządzając tego typu wnętrza, należy zwrócić uwagę, żeby wszystkie elementy współgrały z surowością i minimalistyką przemysłowego wnętrza.

Najwłaściwszym wyborem będą, nie tyle bogate zdobienia i misterne dodatki, co wysokiej jakości materiały wykończeniowe. W przypadku wysokich stropów, niezwykle ważną kwestią jest wybór odpowiednich sufitów oraz lamp wiszących, komponujących się z charakterem pomieszczeń. Firma Knauf oferuje swoim klientom szeroką gamę sufitów podwieszanych, które pozwolą ukryć niedoskonałości stropów i sprawdzą się doskonale jako podłoże do montowania opraw oświetleniowych.

Oswajamy poddasze

Przy odrobinie wyobraźni przestrzeń pustego strychu może przeobrazić się w przytulną i dobrze oświetloną oknami połaciowymi pracownię, wyciszoną i wygodną sypialnię, a w przypadku dostatecznie dużej powierzchni otwartej może stać się wymarzonym miejscem na urządzenie samodzielnego lokum przeznaczonego do wynajęcia. System zabudowy poddasza Knauf z płyt gipsowych z całopowierzchniową okładziną z wełny mineralnej, gwarantuje izolację akustyczną, odpowiednią dla pomieszczeń mieszkalnych ochronę przeciwpożarową oraz utrzymanie stałej temperatury przy zmiennych, zewnętrznych warunkach pogodowych.

Ciekawie zaadaptowana łazienka na poddaszu. Fot. Knauf

Ciekawie zaadaptowana łazienka na poddaszu. Fot. Knauf

Płyta Paneelplatte jest idealnym materiałem wykorzystywanym do kompleksowej zabudowy poddasza. Jej stosowanie ułatwiają spłaszczone fazowane krawędzie. Impregnowane płyty Paneelplatte mogą być stosowane jako okładziny w pomieszczeniach wilgotnych, dlatego idealnie sprawdzą się przy budowie łazienki na poddaszu. Łazienka ze skosami zyska ciekawą oprawę, dzięki zbudowaniu dekoracyjnych, podświetlonych półek. Do ich wykonania posłuży płyta gipsowo-kartonowa Knauf, wykończona glazurą.

Schodzimy do piwnicy

Dawniej piwnice domów służyły za kotłownię czy pomieszczenie gospodarcze. Teraz coraz częściej są adaptowane do celów mieszkalnych. Jednak przedsięwzięcie to może okazać się prawdziwym wyzwaniem, z uwagi na wilgoć i niską temperaturę. Systemy podłogowe z suchego jastrychu Brio firmy Knauf są produkowane przy zastosowaniu.

Najnowocześniejszych technologii gipsowo-włóknowych i wykazują ogromną przewagę w stosunku do tradycyjnych płyt podłogowych. Atutem jastrychu Brio jest jego większa stabilność, dokładność wykonania i wyższa jakość. Może być stosowany w przypadku montażu ogrzewania podłogowego, niezbędnego przy adaptacji piwnic na cele mieszkalne. Jednak ogrzewanie podłogowe, nie wystarczy przy braku izolacji termicznej ścian.

Sucha zabudowa firmy Knauf pozwala na ciekawe wykonczenie wnętrz. Fot. Knauf

Sucha zabudowa firmy Knauf pozwala na ciekawe wykonczenie wnętrz. Fot. Knauf

Zastosowanie okładzin ściennych z termopłyt MW firmy Knauf, ogranicza przenikanie zimna z zewnątrz i pozwala w utrzymaniu stałej temperatury pomieszczenia. Po wykonaniu tych prac, pozostaje nam tylko zastanowić się, w co chcielibyśmy „zaczarować” naszą piwnicę. Posiadanie domowej sauny, czy pokoju rekreacyjnego, to trend ostatnich czasów.


Autor: Knauf

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza