Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Architekt radzi – gabinet w domu

Architekt radzi – gabinet w domu

Coraz częściej zdarza nam się pracować w domu – czasem z wyboru, czasem z konieczności. Warto zatem urządzić sobie wygodne, ergonomiczne i estetyczne miejsce do pracy. Trzeba jednak pamiętać, że dom musi pozostać domem, czyli o oddzieleniu strefy wypoczynku od strefy pracy. Jak to zrobić?

Gdzie powinniśmy urządzić gabinet? Z punktu widzenia efektywności pracy nie ma znaczenia, czy będzie umieszczony po północnej, czy południowej stronie domu. Spore znaczenie ma jednak kąt padania światła na nasze miejsce pracy – źle dobrany, może znacznie utrudniać nam wykonywanie obowiązków. Istotne jest też, by w wybranym pomieszczeniu można było zamknąć drzwi, by odizolować się od hałasów z pozostałych części domu.

 

(Szuflady w biurku pomogą nam wprowadzić porządek do gabinetu, fot. Klose)

Podstawą, jeśli chodzi o wyposażenie gabinetu są regały, a także solidne biurko. Starajmy się wybierać w miarę pojemne meble, tak by pomieściła się w nich cała potrzebna biblioteczka. Biurko musi być na tyle duże, aby wygodnie pomieścił się na nim komputer (na szczęście w dobie niewielkich laptopów jest to znacznie ułatwione). Dobrze się zastanówmy, zanim ustawimy biurko naprzeciwko drzwi. Pamiętajmy, że taki widok może peszyć naszych gości.

 

(Biurko nie powinno stać naprzeciwko drzwi, gdyż może to peszyć naszych gości, fot. Mebin)

Kolejna istotna kwestia to wybór krzesła. Pamiętajmy, że krzesło tapicerowane nie pasuje wizualnie do gabinetu, ponadto wbrew pozorom długie siedzenie na nim nie jest zbyt komfortowe. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest krzesło obrotowe (z podparciami na ręce lub bez). Stuprocentową wygodę zapewni nam jego regulowana wysokość oraz dostosowujące się  do kształtu pleców oparcie. Pamiętajmy, że zły dobór krzesła odbije się nie tylko na komforcie pracy, ale na dłuższą metę wpłynie też na nasze zdrowie.

 

(Obrotowe krzesło pozwoli nam wygodnie siedzieć za biurkiem, fot. Harveys)

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

 • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

 • Lampa wisząca Galaxy 1646

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Promocja

  Lampa podłogowa Trójnóg Webo Black

 • Kinkiet Diamond Black

 • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

 • Plafon Vaio 5 Gray