Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Architekt radzi – salon z kuchnią

Architekt radzi – salon z kuchnią

Kuchnia otwarta to idealne rozwiązanie dla osób towarzyskich, lubiących przyjmować gości i urządzać przyjęcia. Taki układ wnętrz pozwoli nam przygotowywać posiłki prowadząc swobodna rozmowę z siedzącymi w salonie znajomymi czy rodziną. Aby całość wyglądała efektownie, należy się jednak zastosować do kilku prostych zasad.

Zobacz także: 

Najważniejszą zasadą, jaką powinniśmy się kierować, łącząc pokój z kuchnią, jest jednolitość stylów. Kolory ścian, podłóg, oraz kształty mebli powinny dobrze się ze sobą komponować. Pamiętajmy, że całość powinna wyglądem przypominać raczej salon, niż kuchnię. Do wykończenia obu części najlepiej użyć jest więc tych samych materiałów. Wyjątkiem jest podłoga – może być inna w części kuchennej i wypoczynkowej, jednak aby dodać optycznie powierzchni pomieszczeniu, warto pozostawić ją na całej powierzchni taką samą.  Dobrym rozwiązaniem będą meble bez uchwytów – dzięki nim wnętrze będzie pozbawione „kuchennego” charakteru.

(Połączenie kuchni z salonem powinno mieć bardziej "salonowy" niż "kuchenny" charakter, fot. www.warendorf.eu)

Bardzo dobrze przy aranżacji kuchni otwartej na salon sprawdzi się tzw. wyspa. To rozwiązanie wielofunkcyjne – łączy w sobie role blatu, barku i kuchenki. Ponadto, dzięki jej zastosowaniu nie będziemy zmuszeni przygotowywać posiłków tyłem do gości. Najlepiej wybrać wyspę o dosyć prostym kształcie, aby dobrze wkomponowała się wizualnie w salon. W zależności od tego, jak ją zaaranżujemy, wyspa może stanowić element rozdzielający części pomieszczenia lub łączący je ze sobą.

(Wyspa świetnie sprawdzi się w aranżacji kuchni otwarte, fot. Mebel Rust)

Jak powinna wyglądać granica między dwoma częściami pomieszczenia? Może być ona bardziej lub mniej płynna. Jeśli chcemy, by było bardziej od siebie oddzielone, możemy po prostu zastosować wejście do kuchni przez salon. Takie rozwiązanie może jednak na dłuższą może stać się irytujące dla domowników. Jeszcze innym sposobem jest zastosowanie ścianek działowych – w ten sposób możemy zamaskować mniej reprezentacyjne miejsca, na przykład zlewozmywak.

(W zależności od planowanego efektu, wyspa może dzielić części pomieszczenia lub łąćzyć je ze sobą, fot. archiwum DOM.pl)

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

 • Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

 • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny