Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Architekt wnętrz radzi – salon

Architekt wnętrz radzi – salon

Nie wiem, na jaki kolor ścian się zdecydować… W moim 30 metrowym, prostokątnym salonie bĘdą stały meble wenge – wypoczynek będzie piaskowy. Pomieszczenie jest jasne – ma okna na całej długości jednej ze ścian… Może jedna ze ścian jakaś inna mogła by być. Podpowiedzcie!

Czytelniczce doradza Marta Miklaszewska z warszawskiej pracowni Projekt Duo:

Ciemne wybarwienie wenge w połączeniu z piaskowym wypoczynkiem to duet kolorystyczny elegancki, ale jednocześnie bardzo spokojny. By ożywić wnętrze salonu i nadać mu bardziej niepowtarzalny charakter warto pokusić się o jakiś akcent kolorystyczny.

Zmiana koloru jednej ze ścian może nie tylko ożywić aranżację, ale także umożliwić osiągnięcie ciekawych efektów wizualnych. Zastosowanie odpowiedniego koloru lub modnych obecnie fototapet ściennych pomoże wyeksponować daną przestrzeń, wyodrębnić ją z całości.

Jeśli salon ma stanowić dla Pani miejsce spokojnego relaksu i wypoczynku po dniu pracy – warto wybrać kolory mniej intensywne. Jeśli jednak zależy Pani na przysłowiowym „zastrzyku” pozytywnej energii  – dobrym rozwiązaniem będą intensywne, soczyste kolory. Dynamiczna czerwień, ciepły pomarańczowy – to kolory, które nie tylko pobudzą do działania, ale jednocześnie podkreślą głębię barwy mebli. Dzięki zastosowaniu ich tylko na ograniczonej płaszczyźnie nie zdominujemy całej aranżacji, a jedynie ją ożywimy.

(By ożywić wnętrze salonu i nadać mu bardziej niepowtarzalny charakter warto pokusić się o jakiś akcent kolorystyczny. fot. LANAO - Kolekcja Mebli Klose)

(By ożywić wnętrze salonu i nadać mu bardziej niepowtarzalny charakter warto pokusić się o jakiś akcent kolorystyczny. fot. LANAO - Kolekcja Mebli Klose)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa Flexi Geometrix Cyjan 3pł.

 • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Promocja

  Lampa podłogowa Trójnóg Amber Navy Blue

 • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny