Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Architektura wnętrz – co to takiego?

Architektura wnętrz – co to takiego?

Czy zastanawiałeś się, drogi Czytelniku, czym w rzeczywistości jest architektura wnętrz? To, coraz modniejsze wyrażenie wielu z nas kojarzy się z ładnym, estetycznym i pomysłowym urządzeniem wnętrza. Ale czy dziedzina ta ogranicza się tylko do takich funkcji, czy może jest znacznie bardziej rozbudowana w swej istocie?

Architektura wnętrz to osobna gałąź architektury, rządząca się własnymi prawami i wymagająca pełnego zaangażowania, a więc wyspecjalizowania się w tej właśnie dziedzinie. Nie można oczekiwać, aby urbanista czy architekt projektujący domy znał się na architekturze wnętrz. Dodatkowo, wiele osób sądzi, że ergonomiczne, funkcjonalne zaprojektowanie wnętrza jest rzeczą łatwą. Tymczasem projekt wnętrza jest z reguły dużo trudniejszy do wykonania niż projekt samego domu. Oczywiście, każdy może kupić i ustawić w swoim mieszkaniu meble i inne sprzęty, każdy może dobrać kolory czy oświetlenie. Tylko mało kto potrafi zrobić to dobrze.

Nasze domy budujemy na lata , często mają nam służyć do końca życia. Koszt wyposażenia nowego domu jest ogromny, zdarza się, że wyższy od kosztów budowy samego budynku do stanu surowego zamkniętego. Mimo to wiele osób decyduje się na pozorną oszczędność i nie decyduje się na wynajęcie specjalisty do aranżacji wnętrz, albo wynajmuje w tym celu osoby nieodpowiednie. Niestety, ze swojego błędu zdają sobie sprawę często dopiero wtedy, kiedy złe decyzje zostały już podjęte, a ich naprawa oznacza wydatki dużo większe niż koszt projektu.

Pamiętajmy, że od podjętych przez nas decyzji zależy, czy resztę życia spędzimy w komfortowo urządzonym, ergonomicznym wnętrzu. Zanim zatem zdecydujemy, warto dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej.

projekt wnetrzPrzeczytaj, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze takiego specjalisty? Kilka cennych wskazówek pomoże Ci podjąć trafną decyzję.

Autor: WiD Studio

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

 • Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

 • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny