Start Arrow Wiadomości Arrow Arma-Chek Silver firmy Armacell – srebrna ochrona instalacji

Arma-Chek Silver firmy Armacell – srebrna ochrona instalacji

Prawidłowe zabezpieczenie instalacji na zewnątrz budynków może stanowić nie lada wyzwanie. Trzeba bowiem zadbać nie tylko o zminimalizowanie strat energii, ale również o ochronę przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych oraz przed uszkodzeniami fizycznymi.

Oczywiście, można użyć sztywnych metalowych osłon, jednak w przypadku systemów o bardziej skomplikowanym kształcie, odpowiednie dopasowanie może być problematyczne. Dlatego też firma Armacell wprowadziła na rynek Arma-Chek Silver – system elastycznych, niemetalowych osłon zabezpieczających.

fot. Armacell

Zapewnienie odpowiedniej izolacji systemów przemysłowych, szczególnie tych na zewnątrz budynków, wymaga specyficznego podejścia. Korozja, czynniki atmosferyczne, kontakt z różnymi substancjami używanymi w przemyśle czy w końcu uszkodzenia mechaniczne mogą destruktywnie wpłynąć na kondycję rur, a tym samym obniżyć sprawność działania instalacji. By zapobiec tego rodzaju problemom, firma Armacell wprowadziła na rynek Arma-Chek Silver, czyli rozwiązanie, które zapewni naszym instalacjom ochronę, której potrzebują.

Elastyczna ochrona

Arma-Chek Silver firmy Armacell jest elastyczną osłoną, przeznaczoną do kompleksowego zabezpieczania instalacji. Jej wierzchnią stronę stanowi podwójna warstwa folii aluminiowej, dodatkowo pokryta specjalną powłoką, mającą zabezpieczać przed działaniem promieniowania UV. Takie pokrycie zapewnia doskonałą ochronę zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i wpływem warunków atmosferycznych. Wewnętrzna strona powierzchni ochronnej powleczona jest natomiast warstwą PVC, mającą zabezpieczać przed wystąpieniem zjawiska korozji galwanicznej.

W połączeniu ze znanym i cenionym materiałem izolacyjnym Armaflex, całość tworzy rozwiązanie systemowe zapewniające bardzo wysoki stopień izolacji termicznej (lambda, w zależności od rodzaju i grubości izolacji, może wynosić nawet poniżej 0,033 W/(m*K)) oraz ochrony przed przebiciem czy rozerwaniem. Co więcej, taka konstrukcja znacznie ogranicza możliwość rozprzestrzeniania się ognia w przypadku pożaru. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu elastycznej izolacji Armaflex o zamkniętokomórkowej strukturze wewnętrznej, Arma-Chek Silver firmy Armacell stanowi świetną barierę dyfuzyjną zapobiegającą skraplaniu się wody. Jest to szczególnie istotne,  w przypadku metalowych rur, w których pojawiająca się na powierzchni woda może powodować korozję. Oczywiście zapewnienie ochrony samym rurom jest niewystarczające. Dlatego też osłony Arma-Chek Silver występuje nie tylko w formie otulin, ale również preizolowanych płyt, które z łatwością zamocować można na  kanałach, zbiornikach, zaworach, kolankach czy trójnikach. Dzięki temu system ten doskonale sprawdza się w przypadku skomplikowanych instalacji chłodniczych i HVAC, które bardzo ciężko zabezpieczyć przy użyciu tradycyjnych rozwiązań.

Dodatkową zaletą Arma-Chek Silver firmy Armacell jest to, że warstwa aluminium nadaje temu systemowi nie tylko odpowiednią ochronę, ale również atrakcyjny wygląd i ułatwia utrzymanie instalacji w czystości. Jest to szczególnie istotne w przypadku ośrodków przemysłowych, gdzie wszechobecny kurz czy inne zabrudzenia, mogą szybko pokryć powierzchnię instalacji.

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 14, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty