Start Arrow Wiadomości Arrow Arma-Chek Silver– wyjątkowa alternatywa dla tradycyjnych osłon z blachy

Arma-Chek Silver– wyjątkowa alternatywa dla tradycyjnych osłon z blachy

Popularne izolacje z kauczuku syntetycznego, choć lekkie i elastyczne, posiadają pewne wady. Nie tylko są podatne na uszkodzenia, ale też niejednokrotnie nie są odporne na promieniowanie UV. Alternatywą dla tego rodzaju rozwiązań są otuliny Arma-Chek Silver, które nie tylko zabezpieczają izolacje przed stratami energii i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ale też – za sprawą zastosowanej technologii – zapewniają dobrą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

fot. Armacell

Do zabezpieczenia izolacji często stosuje się dodatkowe osłony wykonane z metalu, PVC czy folii aluminiowej. Tego rodzaju rozwiązania wiążą się jednak z dodatkowymi kosztami, możliwością powstania mostków termicznych a niejednokrotnie także dłuższym i utrudnionym montażem. Aby zapobiec tego rodzaju problemom firma Armacell stworzyła wyjątkowe rozwiązanie w postaci izolacji z preizolowaną osłoną Arma-Check Silver. Nie tylko gwarantuje ono wysoki poziom izolacji termicznej, ale też efektywnie zabezpiecza przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi a przy tym jest łatwe i szybkie w montażu.

Elastyczna izolacja na najwyższym poziomie

W zależności od rodzajów instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnych wykorzystywanych w dużych przedsiębiorstwach przemysłowych czy też w mniejszych obiektach z przeznaczeniem mieszkalno-użytkowym, pojawiają się zróżnicowane wyzwania dotyczące ich prawidłowej izolacji. Mimo różnic w sposobie doprowadzania lub odprowadzania ciepła, wykorzystywaniu różnych źródeł energii oraz stopniu wydajności poszczególnych urządzeń, wspólnym mianownikiem pozostaje cały czas jak najwyższa sprawność całego systemu. Jej utrzymanie wiąże się z doprowadzeniem czynników chłodniczych bądź grzewczych do miejsc, gdzie docelowo powinno nastąpić przekazanie energii w odpowiednią stronę. Aby proces ten przebiegał zgodnie z założeniami dotyczącymi wysokiej efektywności, konieczne jest prawidłowe zaizolowanie tych elementów instalacji, w których straty te mogą być największe. Otuliny Arma-Check Silver posiadają przewodność cieplną na poziomie λ≤0,036 W(m*K), co zapewnia wysoki stopień izolacyjności nawet w najbardziej wymagających warunkach, a ponadto lepiej chronią przed kondensacją w porównaniu do starszych technologii. Produkt ten charakteryzuje się bowiem budową warstwową gwarantującą  ochronę przed promieniowaniem UV oraz korozją galwaniczną.Podwójna warstwa folii aluminiowej pokrytej specjalną powłoką zabezpiecza przed działaniem promieni słonecznych, a wewnętrzna strona warstwy ochronnej powleczona warstwą PVC chroni przed niszczeniem instalacji wywołanym chemicznym oddziaływaniem środowiska. Łatwość stosowania niemetalowego systemu sprawia, że szybko i w prosty sposób można wykonać łączenia poszczególnych elementów zabezpieczających, bez użycia dodatkowych narzędzi oraz elementów w postaci śrub bądź wkrętów.

Wszechstronność zastosowania i łatwość montażu w jednym

Poza walorami izolacyjnymi, które są podstawową cechą systemu Arma-Check Silver, istotną rolę odgrywa także trwałość oraz estetyka całego rozwiązania. Łatwe w montażu elementyo jasnym metalicznym wykończeniu, zabezpieczające izolację przed uszkodzeniami mechanicznymi,wydajnie minimalizują ryzyko uszkodzeń pod warstwą izolacji. Tym samym nie powstaje zagrożenie korozji galwanicznej wpływającej na sprawność całej instalacji. Ponadto sposób montażu systemu Arma-Check Silver znacząco redukuje jego koszty. Poza standardowymi arkuszami, łatwymi w dopasowaniu nawet do sporych rozmiarów rur, jak i szeroką gamą tub, w ramach systemu dostępne są również gotowe elementy prefabrykowane w postaci kolanek oraz trójników. Dzięki temu można sprawnie i szybko dopasować izolację nawet do wysoce skomplikowanych instalacji. Arma-Check Silver przeznaczony jest do instalacji zewnętrznych oraz wewnętrznych, wykorzystywanych w chłodnictwie przemysłowym i użytkowym, a także w instalacjach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak również w ogrzewnictwie i technice sanitarnej. Dedykowany jest także do instalacji przemysłowych, spożywczych, farmaceutycznych oraz chemicznych. Estetyka powłoki zewnętrznej sprawia, że z powodzeniem może być stosowany zarówno na zewnątrz obiektów, jak i we wnętrzach.

Armacell Poland Sp. z o.o.
55-300 Środa Śląska
ul. Targowa 2
www.armacell.com
Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 19, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty