Start Arrow Wiadomości Arrow Armacell Tubolit Split i DuoSplit Alu – ochrona klimatyzacji w wersji aluminiowej

Armacell Tubolit Split i DuoSplit Alu – ochrona klimatyzacji w wersji aluminiowej

Wybierając system klimatyzacyjny dla naszego domu lub biura trzeba również pamiętać o tym, jak istotna dla jego działania jest odpowiednia izolacja. Preizolowane rury Tubolit Split oraz DuoSplit Alu firmy Armacell pozwolą nam prawidłowo zabezpieczyć rury, a tym samym podnieść wydajność całego systemu oraz zredukować koszty eksploatacji.

Systemy klimatyzacyjne typu split już dawno zdobyły sobie bardzo dużą popularność. Dzięki instalacji głośnej sprężarki poza obrębem budynku znacznie podniesiono kulturę pracy takiego systemu bez strat na komforcie osób przebywających w pomieszczeniu. Niestety, podzielenie klimatyzatora na dwie części spowodowało konieczność transportu czynnika chłodzącego pomiędzy jednostką zewnętrzna, a wewnętrzną. Dlatego w tego typu systemach krytyczne znaczenie z punktu widzenia sprawności ma odpowiednie zabezpieczenie rur przed wymianą energii z otoczeniem. Pozwoli to uniknąć ogrzewania czynnika, a tym samym utrzymać wydajność klimatyzatora na optymalnym poziomie. Wprowadzając na rynek preizolowane rury Tubolit Split i Tubolit DuoSplit, firma Armacell daje nam narzędzie kompleksowo, a zarazem prosto i efektywnie zabezpieczyć naszą klimatyzację.

Co więcej, teraz rozwiązanie to dostępne jest również w wersji z aluminiowymi rurami, dzięki czemu możemy bezproblemowo obniżyć koszt całej inwestycji.

Tubolit Split Alu firmy Armacell

Tubolit Split Alu firmy Armacell

Klimatyzacja pod ochroną

Tubolit Split Alu firmy Armacell jest nowym preizolowanym rozwiązaniem stworzonym z myślą o wykorzystaniu z systemami klimatyzacyjnymi typu Split lub Multisplit. Podstawę tworzy rura transportująca czynnik pomiędzy jednostkami klimatyzatora. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, do jej wyprodukowania użyto aluminium. Jest to metal o bardzo podobnych właściwościach do miedzi, a jednocześnie dużo tańszy, co pozwoliło znacznie obniżyć koszt w porównaniu z pierwowzorem przy zachowaniu jednocześnie bardzo wysokich parametrów. By zapewnić rozwiązaniu odpowiednią izolację termiczną, rurę pokryto otuliną Tubolit wykonaną na bazie polietylenu. Materiał ten, charakteryzujący się współczynnikiem lambda na poziomie 0,036 W/(m*K), pozwolił zminimalizować zjawisko ogrzewania czynnika chlodniczego podczas przesyłu. Dzięki temu nasza klimatyzacja wymaga mniej energii elektrycznej do utrzymania oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu, co ma pozytywny wpływ na koszty eksploatacji systemu. Co więcej, bardzo wysoka oporność na dyfuzję pary wodnej oraz zamkniętokomórkowa struktura materiału pozwoliła wyeliminować skraplanie się wody na powierzchni rury. Dzięki temu unikniemy również namakaniu otuliny, zapobiegając tym samym powstawaniu nieestetycznych zacieków na ścianach. Dodatkowo, by zapewnić wysoką ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, Tubolit Split Alu pokryta jest białą folią poliolefinowo-kopolymerową, która nie tylko zabezpiecza przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz promieniowaniem UV, ale również zapewnia estetyczną integrację z fasadą budynku.

Szybka i bezproblemowa instalacja

Preizolowane rury Tubolit Split charakteryzują się również wyjątkowo bezproblemowym montażem – bardzo łatwo poddają się one gięciu, przez co można je stosować nawet w trudno dostępnych miejscach. Co więcej, nałożenie materiału izolacyjnego już na etapie produkcji pozwoliło wyeliminować błędy podczas jej instalacji, dzięki czemu nie musimy się martwić o to, czy w naszym systemie nie ma słabych punktów obniżających wydajność systemu i negatywnie wpływających na jego pracę.

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 7, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty