Start Arrow Wiadomości Arrow Armaflex Ultima – bezpieczeństwo ogniowe w parze z ekologią

Armaflex Ultima – bezpieczeństwo ogniowe w parze z ekologią

Jednym z największych niebezpieczeństw związanych z pożarem w budynku jest dym, szczególnie ten, który tworzy się podczas spalania elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Dlatego też by zapewnić najwyższy poziom ochrony firma Armacell wprowadziła na rynek nową rodzinę izolacji, o zmniejszonej ilości wydzielanego dymu – Armaflex Ultima.

Niska emisja dymu

Armaflex Ultima firmy Armacell

Armaflex Ultima firmy Armacell

Armaflex Ultima firmy Armacell jest elastyczną izolacją powstałą na bazie spienionego kauczuku syntetycznego. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, pozwala ona nie tylko spowolnić rozprzestrzenianie się ognia (klasa pożarowa B/BL-s1, d0 dla otulin oraz B-s2,d0 dla arkuszy o grubości powyżej 10 mm), ale również charakteryzuje się bardzo niewielką ilością dymu wydzielanego podczas spalania. Otulina Armaflex Ultima firmy Armacell, jako pierwszy elastyczny materiał izolacyjny na świecie, otrzymała w tej kategorii najwyższą klasę s1 według najnowszej europejskiej klasyfikacji ogniowej. Jest to o tyle istotne, że  dym powstały w wyniku spalania elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, może nie tylko bezpośrednio wpłynąć na nasze zdrowie, ale również mocno ogranicza widoczność, znacznie utrudniając przeprowadzenie skutecznej akcji ewakuacyjnej oraz ratunkowej. Izolacja Armaflex Ultima firmy Armacell, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, doskonale sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach oraz wszędzie tam, gdzie zapewnienie bezpieczeństwa dużej ilości osób jest najwyższym priorytetem.

Wyroby Armaflex Ultima zapewniają najwyższy poziom niezawodności: zamknięta struktura komórkowa materiału, jej niska przewodność cieplna oraz nieprzepuszczalność pary wodnej długofalowo zabezpieczają rury przed ucieczką ciepła i problemami związanymi z kondensacją pary wodnej. W konsekwencji znacznie obniżone zostają długookresowe koszty eksploatacji instalacji. Dodatkowym atutem izolacji z syntetycznego kauczuku jest jej elastyczność. To bardzo istotne zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią, np. w przypadku skomplikowanych instalacji.

Bez efektu kondensacji i utraty energii

Oczywiście poza swoją bardzo wysoką klasą ogniową i dymową, Armaflex Ultima firmy Armacell charakteryzuje się też doskonałymi parametrami izolacyjnymi, z których słynie rodzina Armaflex.  Bardzo niski  współczynnik  przewodzenia ciepła pozwala  zminimalizować swobodną wymianę energii pomiędzy instalacją a otoczeniem, co znacznie poprawia sprawność urządzeń. Dodatkowo zamknięto-komórkowa struktura materiału z jakiego wykonano izolację Armaflex Ultima firmy Armacell oraz współczynnik dyfuzji powyżej 7000, sprawiają, że stanowi ona świetną barierę zapobiegającą skraplaniu się wody na rurach o niskiej temperaturze czynnika, zapobiegając tym samym powstawaniu nieestetycznych zacieków lub zawilgoceń. Co więcej, izolacja ta dostępna jest zarówno w postaci otuliny jak i płyt, co w połączeniu z wysoką elastycznością materiału pozwala zabezpieczyć nawet najbardziej skomplikowaną instalację.

Izolacja dla zrównoważonego budownictwa

Budynki publiczne, ale także handlowe i mieszkalne, są coraz częściej planowane i oparte na zasadzie zrównoważonego rozwoju. Dotyczy to zarówno budowy nowych obiektów, jak i renowacji tych już istniejących. Obecnie inwestorzy coraz częściej starają się o uzyskanie dla swoich inwestycji zielonych certyfikatów takich jak BREEAM czy LEED. Są to wielokryteriowe systemy oceny i ochrony budynków, które promują zrównoważone budownictwo oraz zdrowe środowisko pracy i stanowią standard na rynku nieruchomości. Obiekty, które uzyskały certyfikat LEED lub BREEAM odznaczają się dużą efektywnością energetyczną w obszarach energii, wody i materiałów oraz mają niewielki wpływ na zdrowie i środowisko. Oba certyfikaty promują między innymi produkty z deklaracjami środowiskowymi (EPD). Takie deklaracje posiada Izolacja Armaflex Ultima oraz bezrozpuszczalnikowy klej Armaflex Ultima SF990. Produkty te są wyjątkowo przyjazne dla środowiska, dlatego stosujący je inwestorzy mogą uzyskać dodatkowe punkty podczas ubiegania się o przyznanie certyfikatu BREEAM czy LEED.

Wprowadzając na rynek rodzinę Armaflex Ultima firma Armacell po raz kolejny udowodniła, że znajduje się w ścisłej światowej czołówce w wyznaczaniu trendów w rozwoju zaawansowanych izolacji. Połączenie doskonałych właściwości izolacyjnych z ograniczoną emisją dymu podczas spalania sprawia, że Armaflex Ultima stoi na straży nie tylko środowiska naturalnego i naszych finansów, ale również chroni nasze bezpieczeństwo podczas pożaru.

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 9, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu