Start Arrow WnętrzaArrow Aromaterapia – dobroczynny wpływ natury

Aromaterapia – dobroczynny wpływ natury

Relaksujące działanie kąpieli mogą wzmocnić naturalne olejki aromatyczne. Działają one kojąco oraz poprawiają ogólną kondycję fizyczną i psychiczną.

Najlepsze efekty aromaterapii osiąga się podczas kąpiel trwającej co najmniej 15 minut. Płyny z olejkami eterycznymi mogą być stosowane zarówno w wannach tradycyjnych, jak i z hydromasażem. Aromat olejków eterycznych oraz szum wody wywołany przez hydromasaż sprawią, że zrelaksujmy nie tylko nasze ciało.

Płyny do kąpieli z olejkami aromatycznymi mogą mieć różne działanie, w zależności od wykorzystanych składników:

  • witalizujące – kompozycja cytrynowo-drzewna

olejek cytrynowy odświeża i stymuluje, a sandałowy łagodzi napięcia. Zalecany przy zmęczeniu i niewyspaniu. Kąpiel ma działanie orzeźwiające.

  • poprawiające stan skóry – kompozycja leśno-kwiatowa

olejek jałowcowy i geraniowy reguluje gospodarkę płynami, łagodzi objawy cellulitu, ma działanie delikatnie ściągające, zmniejsza rozstępy skóry. Kąpiel poprawia stan skóry.

  • antyseptyczne – kompozycja miętowa

olejki miętowy i eukaliptusowy mają działanie antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Łagodzą stany zapalne skóry, płyn może być więc stosowany w czasie przeziębienia. Kąpiel ma działanie antybakteryjne.

(Kąpiel z dodatkiem olejków poprawia kondycję fizyczną i psychiczną, wprowadzając nas w błogi nastrój.)

(Kąpiel z dodatkiem olejków poprawia kondycję fizyczną i psychiczną, wprowadzając nas w błogi nastrój.)

Aromaterapia jest metodą usuwania niektórych objawów chorobowych, defektów kosmetycznych czy też poprawy ogólnej kondycji psychicznej i fizycznej przy pomocy naturalnych olejków eterycznych. Są one mieszaninami substancji aromatycznych obecnych w postaci drobnych kropelek w liściach, w skórkach owoców, żywicy, łodygach i drewnie. Płyny do kąpieli zawierają mieszaniny naturalnych, otrzymywanych z roślin, olejków eterycznych ze związkami nawilżającymi.

Ożywienie skóry przez olejki eteryczne powoduje przyspieszenie krążenia płynów ustrojowych, lepsze odżywienie tkanek, szybsze wydalanie toksyn, a tym samym opóźnia procesy starzenia. Ważną dla skóry właściwością olejków eterycznych jest ich aktywność przeciwbakteryjna, przeciwgrzybicza i przeciwwirusowa. Pozwala to na wykorzystanie olejków eterycznych do łagodzenia stanów zapalnych i wszelkich innych schorzeń skóry powodowanych przez bakterie, wirusy i grzyby. Tak więc w leczeniu starzenia się skóry, przetłuszczania i trądziku, cellulite, pękających naczyniach, łupieżu, żylakach i wielu innych dolegliwości można skutecznie stosować aromaterapię.

Autor: Sanitec KOŁO

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty