Start Arrow Wiadomości Arrow ATLAS ETICS – złożony system ociepleń ścian zewnętrznych

ATLAS ETICS – złożony system ociepleń ścian zewnętrznych

Ocieplanie ścian zewnętrznych budynku, choć pozornie proste, wymaga zastosowania wielu dopasowanych do siebie i spełniających ściśle określone normy materiałów chemii budowlanej. Wykorzystanie złożonych systemów ociepleń ścian zewnętrznych ATLAS ETICS to gwarancja najwyższej jakości produktów oraz piękny i trwały wygląd elewacji przez wiele lat.

Systemowa złożoność

ATLAS ETICS (z ang. External Thermal Insulation Composite System)  to złożony system ociepleń, którego wykonanie opiera się na przymocowaniu do zewnętrznej ściany budynku płyt styropianowych (EPS), ułożeniu na nich warstwy zbrojonej z siatką i wykonaniu zewnętrznej warstwy z tynku cienkowarstwowego. Jest to jednocześnie najczęściej wybierany w Polsce system z zastosowaniem styropianu (EPS). ETICS cechuje łatwość w projektowaniu, wykonaniu i możliwość niemal dowolnego kształtowania elewacji bez konieczności poniesienia dużych kosztów inwestycyjnych.

system atlas etics Schemat budowy systemu ATLAS ETICS

1. Ściana
2. Zaprawa klejąca do izolacji termicznej
3. Izolacja termiczna
4. Łączniki mechaniczne
5. Zaprawa klejąca do warstwy zbrojonej
6. Siatka zbrojąca z włókna szklanego
7. Podkład pod tynk elewacyjny
8. Tynk elewacyjny
9. Grunt pod farbę elewacyjną
10. Farba elewacyjna

Na warstwowość systemów ETICS najczęściej składają się: klej łączący warstwę termoizolacji z podłożem, warstwy termoizolacji (styropian, wełna mineralna, XPS i płyty poliuretanowe), łączniki mechaniczne (kołki), warstwa zbrojna – klej i zatopiona w nim siatka z włókna szklanego, podkład tynkarski oraz wierzchnia wyprawa tynkarska.

Systemy ociepleń ATLAS ETICS to gwarancja najwyższej jakości produktów, które dzięki unikatowym właściwościom i wyjątkowym parametrom technicznym przyczyniają się do kreowania izolacyjności nowych obiektów zgodnie z wymaganiami i charakterystyką energetyczną. Poprawiają estetykę fasad, wpływają na zmniejszenie kosztów ogrzewania i chłodzenia budynków oraz chronią trwałość eksploatacyjną – mówi dr inż. Mariusz Garecki, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów i Szkoleń.

Wiedza i doświadczenie

Atlas od ponad 20 lat specjalizuje się w systemach ocieplania budynków i jest liderem w tym segmencie. Wieloletnie doświadczenie, współpraca z międzynarodowymi instytucjami wyznaczającymi standardy oraz nieprzerwanie prowadzone prace badawczo-rozwojowe pozwalają na ciągłe doskonalenie wyrobów i poszerzanie ich funkcjonalności. Zapewniają także najwyższą jakość i trwałość. Obecnie w ofercie firmy znajdują się systemy ociepleń oparte o różne materiały termoizolacyjne: EPS – systemy ATLAS ETICS i ATLAS ETICS PLUS, wełnę mineralną – system ATLAS ROKER, XPS – system ATLAS XPS.

system atlas etics (3)W połączeniu z szerokim spektrum klejów do warstwy termoizolacyjnej oraz zbrojonej, dziesiątkami dekoracyjnych tynków cienkowarstwowych i setkami kolorów farb dają wręcz nieograniczone możliwości kreowania elewacji.

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 31, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty