Start Arrow WnętrzaArrow Atrakcyjna alternatywa… Kabina prysznicowa typu walk-in

Atrakcyjna alternatywa… Kabina prysznicowa typu walk-in

Jeśli nie jesteś zwolennikiem tradycyjnych kabin prysznicowych, które posiadają trudne do pokonania przeszkody, takie jak: próg czy brodzik, mamy dla Ciebie ciekawą alternatywę. Kabina prysznicowa walk-in z pewnością wyróżnia się spośród innych modeli kabin. Sprawdź, jakie ma zalety i zainspiruj się!

Zalety kabiny walk-in

Z pewnością główną zaletą kabiny walk-in jest brak zamykanych drzwi. Dzięki temu łatwiej jest nam się do niej dostać, gdyż wejście do niej nie jest niczym ograniczone. Brak brodzika oraz progu to kolejny atut tego modelu. Warto zaznaczyć, że znaczna większość kabin walk-in nie posiada ruchomych elementów. Nie istnieje więc ryzyko usterek, które po jakimś czasie z racji użytkowania mogłyby się pojawić. Prosta konstrukcja kabiny sprawia, że łatwiej jest nam ją utrzymać w czystości. 

Kabina walk-in w sypialni…

Bardzo często właśnie ten model kabiny prysznicowej wykorzystywany jest w nowoczesnej aranżacji sypialni, która połączona jest z łazienką. Atrakcyjny aspekt wizualny i niczym nieograniczone wejście to główne elementy, którymi kierują się inwestorzy, decydując się na tę kabinę w łazience połączonej z sypialnią. 

Nie wiesz, jak połączyć sypialnię z łazienką? Oto kilka wskazówek…: Łazienka połączona z sypialnią…

Ścianki w kabinach walk-in 

Materiały, które stosowane są w kabinach typu walk-in to tafle grubego szkła. Najczęściej o grubości od 6 mm do 8 mm. W sprzedaży mamy do wyboru przezroczyste tafle szkła, dzięki którym łazienka wygląda na bardziej przestronną. Oprócz tego możemy także zakupić szkło barwione, piaskowane oraz dekoracyjne. Istnieje również możliwość wykonania grawerów na szkle. Niektóre modele kabin prysznicowych typu walk-in pokryte są specjalną powłoką, która ułatwia spływanie wody oraz utrzymanie jej powierzchni w czystości. 

O czym warto pamiętać?

Zanim jednak zdecydujesz się na kabinę prysznicową typu walk-in, pamiętaj, aby odpowiednio zabezpieczyć jej wnętrze. Ściany i podłogi, które znajdą się w przestrzeni kąpielowej, zabezpiecz hydroizolacją. Warto także położyć pod nimi warstwę uszczelniającą z folii w płynie. Dzięki temu woda nie wniknie w strukturę ścian i podłogi. Pamiętaj także, aby zadbać o łatwy i szybki odpływ wody do kanalizacji. Podłoga w obrębie kabiny powinna więc mieć spadek w kierunku odpływu kanalizacyjnego. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 5, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza