Start Arrow Budowa domuArrow Automatycznie ryglowane drzwi zewnętrzne

Automatycznie ryglowane drzwi zewnętrzne

Prawie połowa rejestrowanych obecnie prób włamań nie udaje się dzięki prostym, ale skutecznym mechanizmom zabezpieczającym – wynika z policyjnych statystyk. Nowoczesne rozwiązania, takie jak systemy automatycznego ryglowania, nie tylko jednak chronią przed włamaniem, ale podnoszą też komfort obsługi.

Granica trzech minut

Do standardowego wyposażenia zabezpieczającego drzwi należą obecnie: czopy przeciwwyważeniowe po stronie zawiasów, dodatkowe rygle oraz zaczepy w ramie drzwiowej.

 Krytyczna granica czasu: jeśli drzwi zewnętrzne z dobrym wyposażeniem zabezpieczającym wytrzymują próbę podważenia i wyważenia, większość włamywaczy wycofuje się. (fot.Hörmann)

Krytyczna granica czasu: jeśli drzwi zewnętrzne z dobrym wyposażeniem zabezpieczającym wytrzymują próbę podważenia i wyważenia, większość włamywaczy wycofuje się. (fot.Hörmann)

Te rozwiązania wydłużają czas potrzebny włamywaczowi na podważenie lub zwykłe wyważenie drzwi zewnętrznych – podkreślają policjanci z wydziałów kryminalnych policji. Jeżeli drzwi stawiają opór przez ponad trzy minuty,  przestępca na ogół wycofuje się z próby włamania. Z policyjnych danych wynika, że większość tego typu przestępstw popełnianych jest w biały dzień, gdy mieszkańcy przebywają poza domem. Nocą – hałas, światło i dziwne zachowania zwracają większą uwagę sąsiadów.

Bezpieczeństwo i komfort

Nowoczesne drzwi wejściowe są jednak nie tylko bezpieczne, ale też wygodne.

(fot.Hörmann)

(fot.Hörmann)

Skuteczne mechanizmy zabezpieczające:
rozeta zabezpieczona przed rozwierceniem (3).
Haki blokujące (4),
haki stalowe i rygle (1) powodują automatyczne zakotwienie drzwi podczas domykania w ramie.
System automatycznego ryglowania można stosować w połączeniu z automatycznym elektrozaczepem (2).

Obecnie  zmierzamy ku takim rozwiązaniom, by zabezpieczenia przeciwwłamaniowe podnosiły komfort obsługi drzwi zewnętrznych i dlatego wyposaża się je w automatyczne ryglowanie –  wyjaśnia Harald Bermes, konstruktor drzwi zewnętrznych w firmie Hörmann. Takich drzwi nie trzeba już zamykać ręcznie na główny rygiel. Nowe zamki ryglują się automatycznie. W chwili domknięcia drzwi trzy stalowe haki i dwa dodatkowe rygle blokują się w zaczepach i powodują zakotwienie drzwi w pięciu punktach ramy drzwiowej. To rozwiązanie wyraźnie zwiększa bezpieczeństwo, nie trzeba już pamiętać o zamykaniu drzwi na klucz.

Dzięki automatycznemu ryglowaniu drzwi użytkownik nie musi obawiać się, że zapomni zamknąć drzwi na klucz.(fot.Hörmann)

Dzięki automatycznemu ryglowaniu drzwi użytkownik nie musi obawiać się, że zapomni zamknąć drzwi na klucz.(fot.Hörmann)

Mimo to wiele osób, z myślą np. o dzieciach, chce mieć możliwość wchodzenia do domu w ciągu dnia bez użycia klucza – dodaje Bermes. Dlatego mechanizm zabezpieczający posiada funkcję wyłączania automatycznego blokowania. Funkcja położenia dziennego w połączeniu z elektrozaczepem (popularnym „buczkiem“), stosowanym często w domach wielorodzinnych, umożliwia otwarcie drzwi w każdej chwili poprzez lekkie popchnięcie.

Autor: Hörmann

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty