Start Arrow OgródArrow Azalia doniczkowa. Jak ją pielęgnować?

Azalia doniczkowa. Jak ją pielęgnować?

Azalia to jedna z najbardziej popularnych roślin doniczkowych, którą wykorzystuje się do dekoracji wnętrza późną zimą i wczesną wiosną. Jak prawidłowo pielęgnować tę roślinę, by pięknie kwitła? Oto kilka wskazówek…

W sprzedaży najczęściej można spotkać dwie odmiany tej rośliny: azalię indyjską (łac. „Azalea indica”) oraz azalię japońską („Azalea japonica”). Różnią się one od siebie budową kwiatów. Dostępne są w różnych kolorach, takich jak: biały, łososiowy, różowy, czerwony i fioletowy. Mogą być również dwubarwne. Rośliny te osiągają wysokość od 25 do 50 cm. 

Przed zakupem rośliny

Zanim jednak kupisz roślinę, zwróć uwagę, by jej krzew nie był zwiędnięty. Liście rośliny powinny być koloru ciemnozielonego. Wybierz tę roślinę, która będzie miała nierozwinięte pąki kwiatów.

Pielęgnacja rośliny 

Stanowisko 

Azalia doniczkowa lubi jasne miejsca. Aby pięknie rozkwitła, potrzebuje dużo światła. Pamiętaj, by unikać przeciągów. Co ciekawe, azalia najlepiej czuje się w niskiej temperaturze, wahającej się od 10 do 12 stopni Celsjusza. 

Podlewanie 

Roślina powinna mieć stale wilgotne podłoże. Woda, którą podlewamy azalię powinna być zaś miękka, wcześniej przegotowana i ostudzona. Co ważne, kwitnącej azalii nie powinno zraszać się wodą, gdyż płatki jej kwiatów stracą barwę. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 11, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród