Start Arrow OgródArrow Bajkowy ogród

Bajkowy ogród

Każdy z nas chciałby, aby jego ogród wyglądał jak z bajki. Określenie to może nie tylko mówić o niezwykłej urodzie ogrodu. Możemy je potraktować dosłownie, wprowadzając kilka elementów, które stworzą tajemniczy, nieco baśniowy klimat.

Dobierając dodatki w tym stylu, należy uważać. Niektóre dostępne na rynku stylizowane ozdoby ogrodowe nie są niestety w najlepszym guście. Wówczas, szczególnie w dużej ilości, wyglądają fatalnie. Na szczęście możemy znaleźć i takie, które pomogą nam stworzyć uroczą, bezpretensjonalną aranżację.

Mostek

Jeśli jesteśmy właścicielami oczka wodnego, wiemy z pewnością, że nic tak nie dodaje mu uroku jak stylizowany mostek. Drewniany mostek wygięty w łuk pomoże nam stworzyć baśniowy zakątek. Będzie prezentował się szczególnie dobrze, jeśli brzegi oczka wodnego są porośnięte bujną roślinnością.

(Stylizowany mostek dodaje klimatu, fot. Juro-Trans)

Wodniczki

Jednym z elementów, co do wyboru którego powinniśmy być ostrożni, są wodniczki. Nie powinny one na siłę „udawać” wielkich dzieł sztuki. Lepiej wybrać ciepłą, żartobliwą formę. Dobrym przykładem mogą być wodniczki w kształcie drzemiących żabek – wyglądają bardzo sympatycznie. Aby je odnaleźć wśród zielonej trawy, trzeba się nieco skupić.

(Urocze wodniczki w kształcie żabek, fot. Jurand)

Fontanna

Odpowiednia fontanna to kolejny element tworzący klimatyczną aranżację ogrodu. Biała fontanna za stylizowaną figurą pomoże wykreować baśniowy klimat, pod warunkiem, że nie zastosujemy zbt dużej ilości ozdób. Figura powinna być prosta, a zarazem nieco tajemnicza.

(Fontannę zdobi tajemnicza figura, fot. Jurand)

Dziecięcy domek

Taka stylizacja ogrodu powinna w szczególności przypaść do gustu najmłodszym. Świetnym pomysłem jest stworzenie specjalnie dla nich kącika zabaw w ogrodzie. Drewniane domki dziecięce są ostatnio bardzo modnym rozwiązaniem. Bardzo miło wygląda ich nieco bajkowa stylizacja – na przykład czerwony dach i okiennice z wyciętymi serduszkami.

(Ten domek nie musi należeć do Baby Jagi, fot. Drewpack)

Opisane powyżej przykładowe elementy są bardzo delikatnie stylizowane. Dlatego spokojnie możemy zastosować kilka z nich, bądź wszystkie, naraz. Pamiętajmy także o tym, aby aranżacja ogrodu nie została zepsuta na przykład plastikowymi krzesłami lub innym elementem – nomen omen – z innej bajki.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty