Start Arrow WykańczanieArrowSchody i balustrady w domuArrow Balkon na miarę naszych możliwości

Balkon na miarę naszych możliwości

Wraz z nadejściem wiosny często zdajemy sobie sprawę, że czas najwyższy na zrobienie porządków na naszym balkonie. Warto na nim posprzątać i pousuwać uschnięte i zniszczone rośliny.

Pierwszym krokiem do pięknego balkonu jest dokładne oczyszczenie go przy pomocy wody z detergentem.  Należy nią przemyć posadzki, balustrady, okna, oraz ich framugi. Przyjrzyjmy się dobrze balustradom – jeśli znajdziemy na nich rdzę, być może warto pomalować je farbą, która ją pokryje. Przeprowadzając prace zwróćmy uwagę na to, żeby nie przeszkodzić sąsiadom, na przykład poprzez zalanie wodą ich balkonu!

(Wiosną warto zadbać o nasze balkony)

Balkon to pomieszczenie wielofunkcyjne. Tutaj często opalamy się, czytamy, albo wypijamy poranną kawę. Jeśli jest dużych rozmiarów i zaopatrzony w odpowiednie meble, może stać się nawet miejscem spotkań towarzyskich. Niestety, gdy mieszkamy w bloku, na ogół jego powierzchnia jest zbyt mała. Mimo to, jeśli go odpowiednio zaaranżujemy może stać się bardzo miłym miejsce.

Niekwestionowaną ozdobą balkonu są oczywiście kwiaty. Dobierając je, warto kierować się jednak nie tylko względami estetycznymi, ale także zdrowym rozsądkiem. Warto ocenić, jak dużo czasu możemy poświęcić na ich pielęgnację. Osobom zabieganym polecamy rośliny nie wymagające zbyt wielu zabiegów, na przykład agawy lub inne popularne kaktusy. Bardzo ciekawie prezentują się w glinianych donicach. Jeśli roślinom balkonowym możemy poświęcić nieco więcej czasu, warto wybrać bardzo efektowne surfinie.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca Pająk Pobo 3pł.

  • Oprawa stołowa BALANZA

  • Pojedyncza lampa wisząca Trick Black

  • Lampa wisząca Wire Black 5pł.

  • Lampa Wisząca Pobo Ecru

  • Lampa podłogowa Ekelund

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: schody i balustrady w domu

Obejrzyj zdjęcia domowników