Start Arrow WnętrzaArrow Baterie do nowoczesnych łazienek

Baterie do nowoczesnych łazienek

Minimalistyczne wnętrza nowoczesnych łazienek to nie tylko prostota i oszczędność środków wyrazu. Miejsce banalnych zdobień i niepotrzebnych dodatków zajmują odważne aranżacje, łączące oryginalność z funkcjonalnością. Niepowtarzalny design stanowi dla wielu z nas coraz ważniejszy element wystroju.

Przestrzeń jest w cenie

Modna, nowoczesne łazienka powinna być estetyczna i wygodna. Istotny jest w niej właściwy dobór mebli, dodatków, a przede wszystkim instalacji sanitarnych. Decydując się na oryginalne rozwiązania, możemy stworzyć ciekawą minimalistyczną przestrzeń, w której każdy element jest na swoim miejscu, wpływając na przestronność całego pomieszczenia.

Ceramikę łazienkową najlepiej jest umieścić w narożnikach – doradza Kamil Urbaś ze sklepu Twojabateria.pl. – W ten sposób możemy skutecznie powiększyć postrzeganą przez nas powierzchnię łazienki. Unikanie za małych lub zbyt dużych kafelków dodatkowo wpłynie pozytywnie na jej przestrzenność.

Ekstrawagancji czar

Tworzenie nowoczesnego, minimalistycznego wystroju wymaga przede wszystkim wprawienia w ruch wyobraźni.

Korzystny efekt może przynieść zastosowanie podwieszanej armatury sanitarnej. Dzięki temu pomieszczenie wygląda przestronnie i elegancko, a każda powierzchnia jest łatwo dostępna, co nabiera szczególnego znaczenia przy sprzątaniu. Niezwykłe kształty wanien i umywalek projektowanych na wzór różnych brył geometrycznych sprawiają natomiast, że ekstrawagancka łazienka w niczym nie przypomina banalnych form znanych sprzed lat. Od gustu użytkowników zależy, czy wprowadzą do niej liczne kąty proste czy stworzą salon kąpielowy o łagodnym, owalnym kształcie.

Również baterie łazienkowe coraz częściej przybierają niecodzienną postać, zainspirowaną ciekawymi formami występującymi w otaczającym nas świecie – zauważa Kamil Urbaś. – Pamiętajmy jednak, że oryginalne futurystyczne elementy designu muszą pasować do całości wystroju i spełniać swoje funkcje w łazience.

(Bateria Axor Starck X Mixer)

(Bateria umywalkowa Newform Morpho 2)

Odrobina techniki

Skomplikowany, nowoczesny sprzęt obok prostych elementów wykończenia to kolejny wyznacznik dzisiejszej mody. Niepowtarzalny design instalacji łazienkowych najlepiej jest wydobyć, stosując odpowiednie źródła światła. Podświetlane półki, lustra z wmontowanymi lampami czy diody LED sprawią, że każdy szczegół wystroju będzie dostrzegalny. Absolutną nowością są gadżety w stylu hi-tech, takie jak baterie podświetlające strumień wody czy świecące umywalki i wanny. Technika wspierająca sztukę może sprawić, że codzienne zabiegi higieniczne nabiorą nowego wymiaru.

Nowocześnie i gustownie

Nowoczesne aranżacje przenoszą w niebyt dawne tandetne zdobienia, niejednokrotnie wykonane z plastiku. Wśród ulubionych tworzyw współczesnych projektantów znajduje się stal, szkło oraz naturalne drewno. Umiejętnie łącząc te elementy, można uzyskać unikatowe i zgodne z najnowszymi trendami wnętrze. Nie trzeba jednak kopiować wszystkich obowiązujących stylów. Istotą sztuki aranżacji jest duża swoboda, ograniczona jedynie poczuciem smaku. Dobór stosowanych materiałów należy więc uzależnić od własnych preferencji oraz zasobów finansowych. Decydując o ostatecznym kształcie całości wystroju warto zadbać, by łączył on funkcjonalność z estetyką. Gustownie dopasowane meble są w nim w stanie pomieścić wszystkie drobiazgi i zapewniają utrzymanie w pomieszczeniu porządku. Przestrzeń wokół wanny i umywalki nie powinna być zajęta przez nieużywane na co dzień przybory. Kształt, kolorystykę oraz tworzywo zamontowanych w nowoczesnej łazience elementów należy wybierać tak, by korzystanie z niej przynosiło nam jak najwięcej przyjemności przez długie lata.

(Skomplikowany, nowoczesny sprzęt obok prostych elementów wykończenia to kolejny wyznacznik dzisiejszej mody.)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

ekabiny Odpowiedz 2011-06-15 10:16:45

Bardzo łatwo jest nadać łazience nowoczesnego designu poprzez odpowiednio dobraną, nie tylko armaturę czy ceramikę, ale i przez Kabinę Prysznicową -proste, minimalistyczne kształty, chromowane prawie niewidoczne detale przźroczyste szkło to trend dominujący w dzisiejszych ofertach producentów. Warto zwrócić uwagę choćby na takie modele jak Huppe Refresh, Huppe Enjoy, Kalea Manufaktura, Kermi Atea. http://ekabiny.pl/category/kolekcje-serie-huppe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza