Start Arrow WnętrzaArrow Baterie termostatowe – kąpiel idealna

Baterie termostatowe – kąpiel idealna

Po ciężkim dniu każdy zasługuje na bezcenną chwilę relaksu – odprężającą kąpiel lub orzeźwiający prysznic. Pamiętamy jednak, żeby w pełni móc się tym momentem cieszyć, niezbędne jest zadbanie o odpowiednią temperaturę wody.

Nadrzędna zasada tutaj brzmi – im cieplej, tym krócej. Jeżeli narazimy się na zbyt długie przebywanie w za gorącej wodzie, zaryzykujemy nie tylko przesuszenie skóry, ale też zawroty głowy, a nawet zaburzenia krążenia i pracy serca. Zbyt wysoka temperatura może również powodować obrzęki nóg, nie sprzyjając też jednemu z głównych wrogów kobiecego ciała – cellulitowi.

Tylko kilkuminutowa, gorąca kąpiel zadziała naprawdę rozluźniająco, jednocześnie rozgrzewając organizm i pobudzając ciśnienie krwi. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, jeżeli mamy problemy z sercem, nadciśnieniem lub przy skłonności do żylaków. Tutaj alternatywą będzie kąpiel chłodna (o temperaturze wody między 26 a 35˚C), która pozwoli złagodzić stres i ułatwi zaśnięcie. Kąpielą chłodniejszą możemy rozkoszować się dłużej – od 15 do 30 minut.

(Odpowiednio przygotowana odprężająca kąpiel służy zdrowiu.)

W służbie zdrowiu, ale też wygodzie

Aby cieszyć się kąpielą idealną nie trzeba wcale tracić czasu na ciągłe regulowanie temperatury wody. O wiele wygodniejsze będzie zaopatrzenie naszej łazienki w baterie z termostatem, który zrobi to za nas – i to z dokładnością do 1˚C.

(Panel natryskowy z baterią termostatową, fot. Deante)

– Sercem każdej tego typu baterii jest termostat, który steruje mechanizmem mieszania ciepłej i zimnej wody – wyjaśnia Katarzyna Dietrich z firmy Deante. – Najpierw na regulatorze temperatury ustawiamy tę najbardziej nam odpowiadającą. Wtedy znajdujący się w baterii mechanizm zaczyna mieszać wodę ciepłą z zimną, przy czym pierwszeństwo w dopływie ma ciepła woda. Jest ona pobierana tylko do momentu, gdy jej temperatura nie przekroczy ustawionej przez nas wartości. Wówczas dopiero zaczyna się mieszanie z wodą zimną – podsumowuje ekspert.

Dodatkowym atutem baterii termostatowej jest jej duża skala – temperaturę wody można bowiem ustawiać w zakresie od 20 do 60˚C, w zależności od naszych upodobań i oczekiwań.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Przygotowując kąpiel idealną, powinniśmy zatroszczyć się o bezpieczeństwo – przede wszystkim dzieci i osób starszych, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. I tutaj pomocne okażą się baterie termostatowe, które dzięki specjalnej blokadzie chronią przed poparzeniem się zbyt gorącą wodą. Jak wyjaśnia Katarzyna Dietrich – Aby przestawić temperaturę na wyższą niż 38˚C należy najpierw wcisnąć specjalny bolec, który umożliwi przekręcenie pokrętła temperatury.

Odpowiednio dobrana temperatury wody zagwarantuje nam taki relaks, jakiego właśnie oczekujemy. Warto zatem zadbać o to, aby nasza kąpiel nie była ani za gorąca, ani za zimna – tylko po prostu idealna.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty