Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Bauhaus, czyli minimalistyczna i funkcjonalna aranżacja wnętrza

Bauhaus, czyli minimalistyczna i funkcjonalna aranżacja wnętrza

Marzysz o metamorfozie wnętrza? Nie wiesz jednak na jaki styl się zdecydować? Jeśli jesteś zwolennikiem minimalizmu i funkcjonalizmu, polecamy styl bauhaus. Czym się charakteryzuje? Jakie są jego główne założenia? Podpowiadamy w poniższym artykule…

Styl bauhaus powstał w latach 1913-1933 w Niemczech, a dokładnie w Weimarze. To właśnie z niego wywodzą się style, takie jak: industrialny czy minimalistyczny. Bauhaus zapoczątkował nowy nurt w architekturze, przejawiający się w hasłach: mniej znaczy więcej” lub forma wynika z funkcji”. I to właśnie funkcja odgrywa najważniejszą rolę w aranżacji. Co to oznacza? Mieszkanie i jego aranżacja powinna być dostosowana do potrzeb osoby, która w nim mieszka. 

Otwarta przestrzeń

…to kolejna cecha charakterystyczna tego stylu. Zamiast osobnej kuchni, salonu i jadalni, we wnętrzu w stylu bauhaus powinno być jedno duże pomieszczenie, z licznymi przeszkleniami, które będzie podzielone na funkcjonalne strefy. Brak zasłon sprawi, że pomieszczenie wyda się przestronniejsze. 

Meble 

…proste, o geometrycznych formach, sprawdzą się idealnie. Wykonane z trwałych materiałów, takich jak: stal, szkło, drewno czy skóra doskonale wpiszą się w aranżację. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ich ilością. Trzymaj się zasady: mniej znaczy więcej”. Każdy mebel ma spełniać swoją funkcję. 

Kolorystyka 

We wnętrzu w stylu bauhaus przeważa jasna kolorystyka, która nie odwraca uwagi od geometrycznych kształtów mebli i nielicznych dodatków. Jeśli jednak chcesz ożywić aranżowaną przestrzeń, postaw na podstawowe kolory, występujące w palecie barw, takie jak: żółć, czerwień oraz błękit. 

Brak dodatków

Zgodnie z wspomnianymi wcześniej założeniami, brak dodatków to kolejna cecha charakterystyczna stylu bauhaus. Funkcję dekoracyjną w aranżacji pełnią przemyślanie dobrane materiały, które swą fakturą będą pasować do mebli. Pożądane dodatki we wnętrzu w stylu bauhaus to lustra, które optycznie powiększają przestrzeń oraz minimalistyczne ramki lub obrazy. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 6, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

  • Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

  • Promocja

    Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

  • Plafon Vaio 3 White

  • Promocja

    Lampa wisząca Awena czarna

  • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny