Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Bauhaus: minimalizm i prostota we wnętrzu

Bauhaus: minimalizm i prostota we wnętrzu

Jeśli jesteś zwolennikiem nowoczesności, minimalizmu i prostoty we wnętrzu, styl bauhaus dedykowany jest Tobie! Jak urządzić wnętrze w tym stylu? Oto nasze wskazówki! Sprawdź i zainspiruj się!

Co to jest bauhaus?

Bauhaus to szkoła projektowania, która powstała w 1919 r. w Weimarze, Dessau i Berlinie. Jej założycielem był Walter Gropius. Głównym założeniem tej szkoły było uwolnienie od schematycznego myślenia. Uczniowie szkoły projektowania pracowali z naturalnymi materiałami, takimi jak: kamień czy drewno, tworząc kompozycje z gotowych przedmiotów. Szkoła została zamknięta, lecz jej główne założenia przetrwały. W ten sposób powstał styl bauhaus. Idee tego stylu zawarte są w hasłach: „mniej znaczy więcej” lub „forma wynika z funkcji”.

Czym wyróżnia się ten styl? O tym poniżej…

Jasna kolorystyka 

Wnętrze w stylu bauhaus jest jasne. Kolorystyka danego pomieszczenia bazuje na bieli, beżu oraz szarościach. 

Geometria 

Geometryczne formy widoczne są w dodatkach oraz w meblach. Przedmioty we wnętrzu w stylu bauhaus muszą spełniać określoną funkcję. To bardzo ważne. Meble najczęściej wykonane są z naturalnych materiałów. 

Przestrzeń

We wnętrzu w stylu bauhaus rządzi przestrzeń. Duże pomieszczenia są charakterystyczne dla tego stylu. Pokój dzienny, łączący: kuchnię, jadalnię i salon jest tzw. sercem domu. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 23, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty