Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Bauhaus. Minimalizm w czystej postaci

Bauhaus. Minimalizm w czystej postaci

Minimalizm, prostota i jasna kolorystyka… Tak w kilku słowach można opisać styl bauhaus. Ta nowoczesna koncepcja domu pojawiła się już ponad 100 lat temu. Czym się charakteryzuje? Sprawdź i zainspiruj się!

Co to jest Bauhaus?

Bauhaus to szkoła projektowania, działająca w latach 1919-1933 w Weimarze, Dessau i Berlinie. Jej założycielem był wybitny architekt Walter Gropius, który dążył do uwolnienia swoich uczniów od schematycznego myślenia. Pracowali oni z naturalnymi materiałami, takimi jak: kamień czy drewno. Ich zadaniem było badanie związków między poszczególnymi materiałami i tworzenie kompozycji z gotowych przedmiotów. Szkoła ta została zamknięta, jednak wypracowany w niej styl nie przeminął. Tak właśnie powstał styl bauhaus. Jego głównym założeniem są idee, zawarte w hasłach: „mniej znaczy więcej” lub „forma wynika z funkcji”.

Jak więc wygląda wnętrze, urządzone w stylu bauhaus? 

Przestrzeń

Otwarta przestrzeń, pełna światła wyróżnia wnętrze w stylu bauhaus. Duże pomieszczenie, łączące: kuchnię, jadalnię i salon, podzielone umownie na kilka stref, o rożnej funkcji, jest bardzo charakterystyczne dla tego stylu. 

Proste, geometryczne formy 

…można je spotkać zarówno w dodatkach, jak i w meblach. Wszystkie przedmioty we wnętrzu w tym stylu mają być praktyczne i funkcjonalne. Sprzęty, które nie spełniają określonej funkcji są zbędne. Meble wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak: drewno, szkło czy skóra.  

Jasna kolorystyka 

We wnętrzu w stylu bauhaus królują jasne odcienie. Białe, kremowe lub jasnopopielate ściany stanowią neutralną bazę dla wyposażenia wnętrza. Nie brakuje tu też  podstawowych barw, które mają za zadanie ożywić aranżowane pomieszczenie, takich jak: czerwień, żółć, błękit i czerń. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 11, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

  • Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

  • Promocja

    Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

  • Plafon Vaio 3 White

  • Promocja

    Lampa wisząca Awena czarna

  • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny